5 trików, które odmienią Twoje mieszkanie, a koszt wcale nie będzie duży

0
1714
salon

Z czasem wnętrze mieszkania wydaje nam się mało ciekawe, nawet jeśli po jego zaaranżowaniu byliśmy zachwyceni efektem. Ale to naturalne. Jednak nie trzeba wydawać majątku, aby je odmienić. Poznajcie zatem 5 trików, które pozwolą to uczynić, łatwo i przyjemnie. Zatem, na co warto postawić?

Po pierwsze: zmień wygląd jednej ze ścian i wybierz na nią płytki z kamienia dekoracyjnego

Jeżeli w dużym pokoju masz wszystkie ściany wymalowane w jednym kolorze lub zbliżonych odcieniach, to możesz pokusić się o delikatną zmianę. Na jednej ze ścian zamontuj kamień dekoracyjny. Wszak możliwości masz naprawdę wiele. Możesz zdecydować się na szybkie w montażu panele ścienne 3D, które są połączeniem kamienia naturalnego i kompozytu. W ten sposób możesz stworzyć na ścianie dwie kolumny płytek kamiennych albo też ułożyć je w zamkniętej prostokątnej formie. Taki akcent sprawi, że salon zyska nowy wyraz. Możesz postawić również na tradycyjne płytki w całości wykonane z kamienia, np. kwarcytu czy łupka kwarcowego albo marmuru. Naturalna struktura kamienia świetnie może współgrać z pozostałą aranżacją. Podpalany łupek dobrze wygląda zarówno w towarzystwie nowoczesnych mebli industrialnych, jak i tradycyjnych rustykalnych czy wytwornych kolonialnych lub glamour.

Po drugie: wykorzystaj pustą ścianę i stwórz na niej kilka rzędów półek

Niewątpliwie płytki z kamienia dekoracyjnego są piękną ozdobą wnętrza, ale pustą ścianę możesz wykorzystać także do powieszenia półek. Możesz stworzyć rząd, czy też zamontować je nieregularnie, tworząc geometryczny kształt. Proste półki ścienne nie zajmują dużo miejsca. Ty zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania, a przy okazji urozmaicenie aranżacji. Choć półki są ozdobą samą w sobie, to jeszcze lepiej będą się prezentować uzupełnione o bibeloty, takie jak choćby ramki ze zdjęciami. Wszak to one obok poduszek, mebli wypoczynkowych czy jasnych, pogodnych kolorów  sprawiają, że aranżacja mieszkania zyskuje więcej przytulności. Możesz zdecydować się oczywiście na wiszące półki zamknięte, jednak znacznie ciekawiej będą prezentować się te otwarte.

Po trzecie: wymień tapicerkę swojego kompletu wypoczynkowego na nową

Kolejny prosty i niedrogi trik na zmianę aranżacji mieszkania, to wymiana tapicerki mebli wypoczynkowych. Jeśli już od wielu lat masz te same meble, a jednak nie są zniszczone, jedynie tapicerka w niektórych miejscach jest przetarta, to nic nie stoi na przeszkodzie by oddać je do tapicera, z próbnika wybrać tkaninę czy materiał obiciowy, który najbardziej nam się podoba, a potem już tylko czekać na efekt. Warto podkreślić, że te prostsze i mniej skomplikowane pod względem designu wypoczynki można odnowić samodzielnie. Wystarczy zszywacz tapicerski i odpowiedni materiał. Na pewno poradzisz sobie ze zmianą wyglądu pufy. Po zmianie tapicerki możesz dobrać do kompletu wypoczynkowego nowego dekoracyjne poduchy. W ten sposób wpisujesz się w filozofię „no waste”, bo nie wyrzucasz mebli, tylko dajesz im drugie życie.

Po czwarte: zainwestuj w zapachy do domu w eleganckiej formie, a także wprowadź do wnętrza więcej światła

Odmieniliśmy już ścianę i komplet wypoczynkowy, a nasz kolejny trik będzie niezwykle prosty, a mianowicie proponujemy Ci inwestycję w zapachy do domu. Możesz postawić na takie stawiane na blatach stołów czy mebli albo wpinane do gniazdka. Piękny zapach otuli każdy zakamarek pokoju i sprawi, że wyjątkowo przyjemnie będzie się w nim przebywało. Na nasz nastrój niewątpliwie wpływa nie tylko zapach, ale również światło, dlatego do wnętrza warto wprowadzić go więcej. Można to zrobić poprzez dobór luster ściennych, nawet takich dekoracyjnych wykonanych z akrylu. Możesz także zmienić wygląd niektórych frontów meblowych i postawić na szklaną okleinę, która na pewno sprawdzi się w aranżacjach w stylu glamour.

Po piąte: postaw na kwiaty doniczkowe, które uczynią przestrzeń zdrowszą i piękniejszą

Na pewno dobrym wyborem będą także kwiaty doniczkowe. Taki żywy element zawsze odmienia wnętrze. Ważne, by były to kwiaty pożyteczne, które będą pochłaniały jak najwięcej szkodliwych jonów z otoczenia, a tym samym były nie tylko piękne, ale i pożyteczne. Wybierając kwiaty doniczkowe możesz stworzyć zdrowszą atmosferę w swoim domu. Uważaj jednak na niektóre gatunki, jeśli w Twoim domu mieszkają małe dzieci czy też czworonożni pupile, bo niektóre mogą być trujące. Tak jest choćby w przypadku popularnej dekoracji bożonarodzeniowej, czyli Gwiazdy Betlejemskiej, o charakterystycznych czerwonych kwiatach.

Swoje mieszkanie możesz odmienić na wiele sposobów i wcale nie potrzebujesz do tego dużych nakładów finansowych. Dzięki skorzystaniu z jednego z trików spojrzysz na swoje mieszkanie bardziej przychylnym okiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here