Jakie płytki do małej łazienki

0
1959
Jakie płytki do małej łazienki

Ludzie mają różne warunki mieszkaniowe. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup dużego domu. Wiele ludzi mieszka w blokach i ma małe mieszkania. Ale i w takich warunkach można godnie żyć, zwłaszcza jeśli nie ma się wygórowanych potrzeb. Każdą przestrzeń mieszkalną można ładnie i elegancko urządzić, wystarczy mieć na to pomysł. Warto jednak pamiętać o tym, że małe przestrzenie trzeba optycznie powiększyć. Jest kilka trików, które można w takiej sytuacji wykorzystać i sporo na tym zyskać.

Łazienka, jak ją urządzić z pomysłem?

Jednym z najbardziej kłopotliwych pomieszczeń w małym mieszkaniu, jest łazienka. To pomieszczenie służące określonemu celowi, musi więc spełniać swoje przeznaczenie. Musi się w niej znaleźć niezbędna armatura, akcesoria i meble łazienkowe a to wszystko trudno jest zmieścić w małej przestrzeni. Można jednak zdecydować się na takie rozwiązania, które pozwolą zmieścić w małej przestrzeni wszystkie niezbędne rzeczy. Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem będą meble łazienkowe robione na wymiar pod zabudowę. Dzięki takiej zabudowie można zaoszczędzić wiele miejsca w łazience, a do tego schować wszystkie rzeczy, które nie muszą stać na widoku. Do tego warto postawić na ergonomiczną armaturę, która zajmuje mało miejsca.

Na pewno w takiej przestrzeni sprawdzi się wielofunkcyjna kabina prysznicowa z głębokim brodzikiem. Dzięki takiej kabinie ma się dwa w jednym, prysznic i małą wannę, która przyda się szczególnie w przypadku posiadania małych dzieci. Jeśli zaś chodzi o muszlę klozetową, to powinna ona być wisząca, bo zajmuje o wiele mniej miejsca, niż stojący sedes. Umywalka zaś powinna być częścią szafki łazienkowej, dobrze się sprawdzają umywalki w formie mis, które stawia się na blacie łazienkowym. One także zajmują mało miejsca a do tego są bardzo eleganckie, gustowne i nowoczesne. Wybór odpowiednich mebli łazienkowych i armatury, ma ogromne znaczenie przy urządzaniu małej, ciasnej łazienki, dzięki nim można w tym wnętrzu zaoszczędzić dużo miejsca i wykorzystać je do innych celów.

umywalka

Kolorystka i materiały w łazience

Kolejną ważną kwestią, przy urządzaniu małej łazienki, jest odpowiedni wybór kolorów i materiałów wykończeniowych. Aby optycznie powiększyć taką łazienkę, trzeba zastosować jasną kolorystykę. Biel, beż, błękit, pudrowy róż, to kolory idealne do małej łazienki. Nie przytłoczą one tego wnętrza, wręcz przeciwnie dodają mu optycznej przestrzeni. Bardzo ważne są też płytki łazienkowe, można nawet stwierdzić, że to właśnie od nich zależy ogólny charakter łazienki i to jaka będzie panowała w niej atmosfera.

Jakie płytki do małej łazienki wybrać, by wydawała się ona większa? Na pewno powinny to być płytki małych rozmiarów, bez wzoru albo z bardzo delikatnym deseniem. Czym więcej wzorów i kolorów, tym bardziej przytłaczające są takie płytki a w przypadku małej, ciasnej łazienki, nie można sobie na to pozwolić. Na pewno w takiej sytuacji sprawdzą się płytki jednokolorowe, białe, beżowe, jasno szare, które będą wykończone na wysoki połysk. Dzięki temu będą one odbijać światło z lamp, przez to przestrzeń będzie się wydawać jeszcze większa.

płytki do małej łazienki

Dodatki do małej łazienki

Nie można też zapomnieć o niezbędnych dodatkach do małej łazienki, które ją ożywią i rozjaśnią. Najważniejsze są w takim wypadku lustra. Dobrym pomysłem jest zrobienie jednej całej ściany w lustrze, wtedy łazienka będzie się wydawać o wiele większa i bardziej przestronna. Wszystkie lustrzane odbicia, sprawdzą się dobrze w takim pomieszczeniu, warto więc zwrócić uwagę na to, by fronty szafek były wykończone na wysoki połysk, by błyszczały się w każdej perspektywie.

Kolejną ważną kwestią jest oświetlenie w łazience. Powinno ono zapewniać jak najwięcej światła, zwłaszcza gdy w łazience nie ma dostępu do światła dziennego z dworu, bo w pomieszczeniu tym nie ma okien. Dzięki dobremu oświetleniu, można zyskać bardzo przestronną łazienkę, przynajmniej z pozoru.

Mała łazienka ma też swoje zalety. Na pewno jest miejscem przytulnym i praktycznym. Jeśli się ją dobrze urządzi, będzie miejscem gdzie miło się będzie spędzało czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here