Oryginalne oświetlenie do przedpokoju

0
1688
Oryginalne oświetlenie do przedpokoju

Może być niewielki lub naprawdę przestronny. Zawsze jednak musi być perfekcyjnie oświetlony, aby spełniał wszystkie powierzone mu funkcje. Praktyczny przedpokój wymaga przynajmniej kilku źródeł światła.

Jakie lampy najlepiej zamontować w tej części domu? O czym pamiętać, gdy buduje się system oświetleniowy? Kilka praktycznych wskazówek zamieścimy poniżej.

Do czego wykorzystuje się przedpokój?

Przedpokoje są dość niepozornymi, domowymi przestrzeniami. Dla wielu osób pozostają swego rodzaju ziemią niczyją – niedopracowaną, pomijaną przy planowaniu aranżacji wnętrz. W tej części domu tkwi jednak wielki potencjał funkcjonalny i estetyczny.

W końcu nie da się przecież wejść do domu lub mieszkania, bez przejścia przez przedpokój. To w nim najczęściej znajduje się garderoba na wierzchnie okrycia i obuwie. W przedpokojach przechowuje się też tysiące innych drobiazgów oraz dopracowuje wszystkie detale wyglądu tuż przed wyjściem z domu.

Do tego wszystkiego potrzeba odpowiedniego oświetlenia.

Jakie lampy montuje się w przedpokojach?

Perfekcyjne doświetlenie przestrzeni, która równocześnie przydaje się jako miejsce reprezentacyjne i strefa do przetrzymywania rozmaitych rzeczy, wymaga odpowiedniego zaplanowania każdego punktu świetlnego.

Zazwyczaj w przedpokojach stawia się na lampy główne sufitowe. Mogą to być praktyczne plafony lub oczka wpustowe, których szeroki wybór oferuje na przykład sklep Lampy.it. W przestronnych pomieszczeniach ciekawe efekty uzyskuje się dzięki użyciu oryginalnych i dekoracyjnych produktów wiszących, które cieszą się obecnie wielką popularnością w niemal wszystkich stylach aranżacyjnych – od klasyki i retro, do rozwiązań ultra nowoczesnych.

Niekiedy warto uzupełnić tego typu źródła światła o lampy boczne. W tej roli idealnie sprawdzają się praktyczne kinkiety lub reflektory z opcją regulowania kąta padania światła.

Jakie jeszcze lampy wprowadza się do przedpokojów? Wiele osób decyduje się na wykorzystanie nowoczesnych taśm LED. Przykleja się je na sufitach lub na krawędziach mebli. Dzięki nim można na przykład podświetlić półki z ubraniami lub lustro. Niejednokrotnie tego typu listwy LED stają się podstawowym elementem dekoracyjnym w modnych, niewielkich przedpokojach.

Źródła światła do przedpokoju – jakie powinny być?

Trzeba również pamiętać o wyborze odpowiednich źródeł światła. Najlepiej sprawdzają się produkty dające światło neutralne, w jak największym stopniu zbliżone do światła promieni słonecznych.

Pozwala to na odpowiednie doświetlenie przestrzeni i nieprzekłamanie kolorów, co ma znaczenie podczas przygotowań do wyjścia z domu, a zwłaszcza dobierania elementów stroju lub wykonywania ostatnich poprawek w makijażu.

W tej części domu lub mieszkania nie trzeba stosować produktów o dużym natężeniu emitowanego światła. Zazwyczaj optymalne rezultaty uzyskuje się przy 150-200 luksach.

A co ze światłem dekoracyjnym? Jeśli używa się taśm LED, można wybrać kolor światła dopasowany do rodzaju aranżacji oraz prywatnych upodobań. Nowoczesna technologia daje w tym przypadku olbrzymią swobodę i dowolność.

Styl lamp do przedpokoju – kompleksowe myślenie o aranżacji wnętrz

Gdy poszukuje się funkcjonalnych lamp do przedpokoju, nie można zapominać o kwestiach estetycznych. Pod tym względem trzeba kierować się podstawową zasadą, by stawiać na zbliżone stylistycznie produkty we wszystkich częściach domu.

W ten sposób tworzy się spójny system, powiązany wizualnie, a wnętrza nabierają konkretnego charakteru, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności.

Bez względu zatem na to, czy postawi się na lampy w stylu nowoczesnym, klasycznym czy skandynawskim, warto myśleć kompleksowo i wybierać produkty wpisujące się w ogólną aranżację, dla osiągnięcia optymalnych efektów praktycznych i estetycznych w całym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here