5 sposobów na wykorzystanie zdjęć w aranżacji pokoju

0
231
5 sposobów na wykorzystanie zdjęć w aranżacji pokoju

Eksponowanie zdjęć we wnętrzu to świetny sposób na przywoływanie wspomnień i oryginalna forma aranżacji pomieszczenia. Jest przy tym całkiem niedroga i pozwala rozkoszować się uroczymi kadrami. Jak można wykorzystać fotografie, komponując wystrój? Oto najciekawsze propozycje.

Zdjęcia w dużym formacie

Jak zaaranżować pustą ścianę, jeśli jest się zwolennikiem minimalizmu? Nie trzeba biec do centrum ogrodniczego po bujne kwiaty w wielkich donicach lub przeszukiwać półek w sklepie z dekoracjami wnętrz. Bardzo ciekawy efekt uzyskasz, wywołując odbitki XXL. Wielkoformatowy kadr oprawiony w ramę będzie zwracał na siebie uwagę domowników i odwiedzających, wybierz więc zdjęcie, które kojarzy się z przyjemnymi chwilami, a jednocześnie prezentuje coś więcej, niż zwykłe ujęcie.

Może to być panorama gór spowita gęstą mgłą o poranku czy spektakularny zachód słońca. Może to być również profesjonalny portret lub ważna chwila z życia jednego z członków rodziny utrwalona w obiektywie. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wydrukach, postaw na wywoływanie zdjęć online – w fotolabie Uwolnij Kolory zrealizujesz swoje zamówienie w atrakcyjnych cenach.

Ekspozycja wspomnień w nowoczesnym wnętrzu

Stylowa aranżacja zasługuje na równie stylowe dodatki. Jeśli nie chcesz wieszać tradycyjnych zdjęć, wykonaj z nich efektowny fotoobraz. Wydruk zdjęcia na płótnie dodaje elegancji każdemu wnętrzu. Jeśli oprawisz swoje wspomnienia w ramki, całość nada przestrzeni pożądanych cech.

Dopasuj zdjęcia do aktualnej aranżacji – jeśli w pokoju wiele się dzieje wizualnie, postaw na kadry w stonowanych barwach. Ciekawym pomysłem jest też fotoplakat, który nada Twojej przestrzeni beztroskiego charakteru. Wzorem trendów z lat 80. możesz okleić w ten sposób większą powierzchnię, i nikt nie zarzuci, że wygląda to kiczowato. Moda rządzi się swoimi prawami, a plakaty ze zdjęć właśnie wracają do łask!

Odbitki czarno-białe – klasyka w Twoim wnętrzu

W kwestii wystroju wnętrz specjaliści są zgodni – warto eksperymentować ze strukturą, kształtem i barwami, przełamując stereotypy. Ciekawym elementem dekoracyjnym są czarno-białe zdjęcia w ramkach, wyeksponowane na jednej ze ścian pokoju. Wprowadzają nutę powagi oraz powiew nostalgii, nasuwając skojarzenia z odległą przeszłością. Postaw na wywoływanie zdjęć w Uwolnij Kolory i utrwal swoje wspomnienia na papierze.

Domowa galeria ścienna – wnętrzarski hit

Nie sposób pominąć fotograficznej kompozycji, która od lat jest jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystywanie zdjęć w aranżacji pokoju. Galeria ścienna umożliwia zestawienie najwspanialszych wspomnień i wyeksponowanie ich w określonym układzie. W sieci nie brakuje kreatywnych pomysłów na wyjątkowe kompozycje, które będą silnym akcentem dekoracyjnym w Twoim wnętrzu.

W inspiracjach na galerię ścienną zazwyczaj wykorzystuje się zdjęcia w różnych rozmiarach. Znajdź układ, który idealnie wkomponuje się w domową aranżację i odwzoruj schemat na jednej ze ścian. Wolisz wieszać zdjęcia symetrycznie czy kaskadowo? A może całość tworzy konkretny kształt? Nie ograniczaj swojej wyobraźni, a stworzysz zestaw wyjątkowych wspomnień w oryginalnej formie.

Zdjęcia w ramkach

Ostatnim z pomysłów na wykorzystanie zdjęć w aranżacji pokoju są zdjęcia w ramkach. Tym razem propozycją jest powrót do klasyki, czyli odbitki standardowe oraz w większych formatach, stawiane na losowo wybranych powierzchniach. Możesz użyć do tego celu wiszącej półki, regału lub dowolnego mebla, który umożliwia oparcie fotografii o ścianę.

Warto dodać, że jeśli zależy Ci na tym, by wyraźnie wyeksponować kadry, wywołaj je w formacie A4 lub większym. Takie zdjęcia możesz oprzeć o ścianę, a fotografie w mniejszym rozmiarze ustawić obok lub przed nimi. Stworzysz w ten sposób rodzaj stojącej galerii, która będzie nawiązywać do trendów sprzed kilkudziesięciu lat.

Gustownie wyeksponowane fotografie dają znakomity efekt, który nie wymaga szczególnych umiejętności. Otaczaj się wspomnieniami, a Twoje wnętrze zyska coś więcej, niż tylko prosty element dekoracyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here