Firany z woalu we wnętrzu klasycznym i nowoczesnym

0
3330

Wygląd okna ma niebagatelny wpływ na aranżację. Kiedy nie czuć we wnętrzu klimatu, warto spojrzeć na okno. Odświeżenie tego obszaru mocno odmieni wnętrze. Potrzebny jest woal na metry i można zyskać firanę idealną. Taka tkanina sprawdzi się w aranżacji eleganckiej i ponadczasowej.

Firany cięte z metra w klasycznym wnętrzu

Spokojne, ponadczasowe aranżacje występują w dwóch wariantach. Mogą być to wnętrza klasyczne albo może być to ponadczasowość w nowoczesnym wydaniu. Jakąkolwiek z tych opcji się wybierze, firany z woalu sprawdzają się znakomicie. We wnętrzach w dawnym stylu najczęściej spotyka się firanki sięgające niemal podłogi. Zasłaniają całe okno. Wybór woalu na metry daje dużą swobodę co do tego, jak mocno je umarszczyć. Im bardziej umarszczona tkanina, tym więcej ciepła we wnętrzu. Lepiej też wtedy chroni prywatność.

Jeśli klasycznemu wnętrzu brakuje uroku albo elegancji, to przyda się długa firana z woalu. Najbardziej elegancko prezentuje się tkanina jednolita i biała. Zamawiając woal na metry, trzeba uwzględnić gęstość umarszczenia. W klasycznym wnętrzu dobrze wygląda także firana spięta z boku lub na dole. Taką wybierze się, by dodać wnętrzu nieco romantyzmu.

Woal w oknie przy nowoczesnym wystroju

Choć rolety zadomowiły się na dobre, to nie obniżyło to zapotrzebowania na firany. Z zasłon można zrezygnować, ale nie z firan. Mniej lub bardziej, ale zawsze chronią prywatność. Chodzi także o ciepło dla wnętrza. Choć prześwitujące i delikatne, firany z woalu zapewniają wrażenie ciepła i przytulności. Potrzebne jest to nawet w aranżacjach nowoczesnych. W tych mocno minimalistycznych tym bardziej przyda się woal cięty z metra i ozdobienie nim okna. Bez takiej dekoracji byłoby zimno.

Nowoczesne wnętrze jest zimne albo wydaje się puste? Przyda się nowa firanka. Wybierając taką na metry, najmocniej uwzględni się potrzeby. Najmniej będzie się rzucać w oczy firanka z woalu gładkiego. Taka też najwięcej ma w sobie klasy. Przy aranżacji nowoczesnej ciekawym pomysłem są też firany kolorowe. Wnętrza takie bywają zwykle neutralne, więc dodaje się wyraziste akcenty kolorystyczne. Można zdecydować się na woal na metry w takim kolorze, w jakim ma być ten akcent. To pomysł na okno bardziej interesujące i mające mocniejsze ocieplające oddziaływanie.

Wybór tkaniny na metry daje najwięcej możliwości kreowania wnętrza. Można zdecydować się na firany z woalu, które będą dotykać ziemi. Mogą być one też spięte. Dekorować okno można woalem na metry gładkim, wzorzystym, białym i kolorowym. Okno stanie się piękniejsze. I można dostosować je do pomysłu na styl i klimat wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here