Jak dobrać szafkę pod umywalkę do łazienki?

0
153
Jak dobrać szafkę pod umywalkę do łazienki

Meble są podstawowym wyposażeniem każdej łazienki. Dzięki nim można uporządkować przestrzeń, a także i nadać jej odpowiedniego charakteru. W każdej, nawet najmniejszej łazience musi znaleźć się miejsce na szafkę podumywalkową, która jest często jedynym miejscem przeznaczonym do przechowywania. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru szafki pod umywalkę? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Szafka pod umywalkę nablatową

Dobierając szafkę pod umywalkę do łazienki, istotne jest uwzględnienie wielu czynników, które wpłyną na funkcjonalność i wygląd tego mebla. Obecnie dużą popularnością cieszą się umywalki nablatowe. Atutem ich jest nie tylko estetyka, ale także i fakt, że dzięki temu, że umywalka montowana jest na blacie, pozostaje wiele miejsca w szafce pod nią. Jest to więc idealne rozwiązanie, także do łazienek małych, w których każdy centymetr wolnej przestrzeni czy przeznaczonej na przechowywanie jest na wagę złota.

Szafki pod umywalki nablatowe posiadają blat. Jest to też ich atut. Sama umywalka rzadko kiedy zajmuje cala powierzchnię blatu. Pozostaje więc miejsce na to, by zagospodarować go. Może być to miejsce, na którym zostaną umieszczone różne akcesoria. Meble te często dostępne są w zróżnicowanej kolorystyce. Fronty szafki mogą być np. ciemne, natomiast blaty jasne i odwrotnie. W ten sposób uzyskuje się bardzo ciekawie prezentujący się kontrapunkt kolorystyczny.

biała szafka pod umywalkę

Czym kierować się podczas wyboru łazienkowych szafek?

Łazienka jest specyficznym miejscem, gdzie okresowo pojawia się wilgoć sięgająca nawet 70%, czy spore wahania temperatury. Z tego względu szafki łazienkowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Podczas wyboru należy kierować się nie tylko ich estetyką, ale także i parametrami technicznymi, które przekładają się na ich trwałość czy komfort użytkowania.

Co jeszcze jest ważne podczas wyboru łazienkowej szafki podumywalkowej? Pierwszym krokiem jest dokładne zmierzenie dostępnej przestrzeni w łazience. To pomoże określić, jaką szerokość i głębokość może mieć szafka pod umywalkę. Dostępne standardowe szerokości to 60 cm, 80 cm i 120 cm, ale można znaleźć także szafki o niestandardowych wymiarach w sklepach internatowych takiej jak https://www.lazienkiabc.pl/Szafki-pod-umywalke-c234.

Istnieją różne rodzaje umywalek, takie jak nablatowe, wpuszczane w blat, umywalki podwójne. Wybierz szafkę odpowiednią do rodzaju umywalki, którą masz lub planujesz zainstalować. Zastanów się, ile miejsca potrzebujesz do przechowywania w łazience. Szafki pod umywalkę z szufladami, półkami i zamkniętymi drzwiczkami są praktyczne, pozwalające na ukrycie różnych akcesoriów i kosmetyków. Upewnij się, że szafka pod umywalkę jest przystosowana do montażu zgodnie z aranżacją łazienki i umożliwia swobodny przepływ wody i dostęp do syfonu.

Stojąca lub wisząca – jaką szafkę pod umywalkę wybrać?

Meble łazienkowe, które znajdują się na rynku możemy podzielić także ze względu na sposób montażu szafki wiszące oraz szafki stojące. Każdy z tych modeli ma swoje zalety. Szafki łazienkowe podwieszane prezentują się lekko. Można je też zamontować na wysokości optymalnej dla domowników. Wadą jest jednak bardziej skomplikowany montaż, niż ma to miejsce w przypadku szafek pod umywalkę stojących.

Wybierając szafkę pod umywalkę, musisz uwzględnić wymiary, rodzaj umywalki, przechowywanie, montaż, materiał, styl i dodatkowe akcesoria, aby zapewnić praktyczny i estetyczny element wyposażenia łazienki. Dobrze dobrana szafka pod umywalkę zwiększy funkcjonalność i komfort korzystania z tego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here