Jakie dodatki do domu zastosować aby uatrakcyjnić wnętrza?

0
483
Jakie dodatki do domu zastosować aby uatrakcyjnić wnętrza

Zadaniem dodatków w domu jest nadanie wnętrzom charakteru i przytulności. Najważniejszym priorytetem w ich doborze jest zachowanie spójności i harmonii aranżacji. Dodatki i ozdoby w konkretnych pomieszczeniach mogą nie tylko podkreślić lub wręcz stworzyć stylistykę, ale również w szybki i niedrogi sposób zaowocować spektakularną metamorfozą domu.

Designerskie poduszki dekoracyjne

Poduszki dekoracyjne mają w sobie ogromny potencjał, to od nich najlepiej zacząć zabawę z upiększaniem domu. Można wykorzystać poszewki na poduszki dekoracyjne. O sukcesie poszewek dekoracyjnych stanowi ogromna uniwersalność, ponieważ można je zastosować w każdym pomieszczeniu. W salonie doskonale sprawdzą się do poduszek na kanapie i fotelach, w kuchni na poduszki w formie siedzisk na krzesłach, a w pokoju dziecka będą funkcjonalnym dopełnieniem stylizacji łóżka. Zabawa barwą, wzorem i formą pozostawia bardzo dużą dowolność, jednak należy pamiętać o tym, aby poszewki na poduszki współgrały kolorystycznie z wyposażeniem wnętrza i pozostałymi dodatkami.

Nowoczesne dekoracje ścienne

Ponadczasowe malunki w ramach nie odeszły co prawda całkiem do lamusa, jednak w nowoczesnych wnętrzach zmieniły nieco formę. Wielkoformatowe plakaty dostosowane wzornictwem do konkretnych stylów wnętrzarskich to strzał w dziesiątkę. Powieszone na ścianie pojedynczo, parami lub w formie tryptyku ożywią wnętrze i staną się ciekawym dopełnieniem pozostałych elementów wystroju. Do metamorfozy ściany i uzyskania doskonałego tła do aranżacji pomieszczenia świetnie nadają się również fototapety. Zapomnijmy o klasycznych fototapetach z lat 80. Współczesne fototapety oferują ogromny wybór wzorów, barw, a nawet wypukłych przestrzennych form 3D. Za pomocą umiejętnie dobranej fototapety w kilka chwil wnętrze zmieni się nie do poznania.

Rośliny w stylowych donicach

Rośliny ocieplają i udomawiają wnętrze. Wprowadzają do domu element natury, a ich zieleń działa kojąco i uspokajająco. Mieszkańcy, którzy nie posiadają domowych pupili lubiących dewastować domową zieleń, mogą z powodzeniem pozwolić sobie na żywe okazy umieszczone w ponadczasowych donicach. Stylistyka donic powinna być oszczędna w formie i spójna z aranżacją. W każdej stylizacji doskonale sprawdzają się białe lub czarne donice w niewyszukanej formie, ustawione w różnych wysokościach obok siebie. Częste wyjazdy służbowe, lub posiadanie w domu kota nie są przeciwwskazaniem do wprowadzenia elementów flory w mieszkaniu. Nowoczesne kwiaty sztuczne są doskonałą nowoczesną imitacją żywej roślinności.

Klimatyczne oświetlenie

Lampy odmieniają wnętrze za pomocą swojego dopasowanego do aranżacji pomieszczeń wyglądu. Jednak to nie wszytko, ponieważ barwa i ilość światła, jakie emitują, potrafi w magiczny sposób odmienić wnętrze. Dobór formy lamp wiszących, stojących i kinkietów ściennych powinien opierać się na spójności aranżacyjnej. We wnętrzach w stylu glamour świetnie sprawdzają się kryształowe abażury, we wnętrzach loftowych i minimalistycznych doskonałym wyborem będą proste w formie szklane kule, natomiast styl klasyczny opiera się na prostych formach i stonowanej kolorystyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here