Odmień swoje wnętrze w mgnieniu oka – proste i szybkie rozwiązania

0
484
akcenty w mieszkaniu

Masz wrażenie, że w Twoim pokoju czegoś brakuje? Czujesz, że potrzebujesz coś zmienić w swoim otoczeniu? W tym artykule przedstawię Ci kilka pomysłów jak zrobić to szybko, sprawnie, efektywnie i co najważniejsze bez dużych wydatków. Każde wnętrze w pewnym momencie się nudzi i wymaga zmiany. Przemeblowanie, albo reorganizacja? To dobre wyjścia. Sama zmiana położenia mebli, a nawet proste obrócenie biurka, czy łóżka może znacznie zmienić to w jaki sposób patrzysz na swoje otoczenie. Zmiana zawsze pachnie nowością i w tym przypadku nie byłoby inaczej. Twój mózg przyzwyczajony jest do obecnego układu. Pewnie już tysiące razy zarejestrował taki obraz i nie wydaje mu się już interesujący. Za to przemeblowanie na nowo obudziłoby jego zainteresowanie, a Tobie dało poczucie sprawczości.

Jak zagospodarować ściany w pokoju?

Twoje ściany świecą pustkami? Jest na niej pusto jak w zeszytach studentów na wykładach? Czas to zmienić. To przestrzeń czekająca na Twój ruch. Może na jednej ścianie użyjesz wzorzystej tapety? Nowe tekstury i obrazy mogą wiele zmienić i wnieść nowe odniesienia kolorystyczne. A może to Ty namalujesz jakiś wzór. Ostatnio bardzo trendy są wszelakie obłe kształty. Fale, koła, czy okręgi już od dłuższego królują w wielu projektach wnętrzarskich i designerskich. Na pintereście znajdziesz mnóstwo przykładów jak wkomponować takie kształty na ścianę. Kolorów jest od groma i na pewno coś wybierzesz. Nie musisz kupować od razu całej puszki farby. Jeśli Twój projekt nie zajmie dużej powierzchni to próbki farb ze sklepu spokojnie wystarczą.

aranżacja ścian

Idealnym urozmaiceniem gołej ściany będzie także galeria plakatów/ilustracji. Różne wymiary i tekstury to klucz do sukcesu. Zacznij od projektu na kartce i rozplanuj czego będziesz potrzebować. Na plakat świetna będzie antyrama z Decorantes.pl. Prosta i skuteczna. Minimalizm jest w cenie. Mniej znaczy więcej. Pamiętaj. Różnych ramek i antyram możesz poszukać na portalach rzeczy używanych np. olx, lub vinted. Proste ilustracje do Twojej galerii możesz stworzyć samodzielnie. Przy okazji odstresujesz się i spędzisz czas kreatywnie z dala od ekranu. Ciekawym dodatkiem do takiej kompozycji będą również rękodzieła np. makatka, haftowany obrazek, lub doniczka wisząca.

Jak urozmaicić pokój? – prosty sposób diy

Kolejne rozwiązane to efektywny projekt DIY – zrób to sam. Nie wymaga żadnych umiejętności rysowania, więc się nie martw. Każdy sobie z nim poradzi, więc bierz się do dzieła. Dwie podstawowe rzeczy, których będziesz potrzebować to: farba do ścian w innym kolorze niż masz aktualnie (najlepiej jakiś kontrastowy, przyciągający wzrok) oraz cienkie obłe listewki z drewna przycięte tak, aby móc ułożyć z nich obrys kwadratu/prostokąta. Drewniane kwadraty przymocowujesz w odstępach na jednej ze ścian np. na całej dolnej części. Następny krok to pomalowanie tej ściany razem z listewkami. Ciekawy efekt uzyskasz, jeśli pomalujesz ścianę tylko do połowy. Istotne w tym projekcie jest odpowiednie przycięcie drewnianych elementów, aby dobrze się stykały i wyglądały estetycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here