Szafa czy komoda. Co kupić do pokoju dziecięcego?

0
75
Szafa czy komoda

Urządzając pokój dla dziecka, bardzo ważny będzie odpowiedni wybór mebli. Powinny one być przede wszystkim funkcjonalne i pasować do wnętrza. Warto też zastanowić się, czy lepiej w pokoju sprawdzi się szafka czy komoda?

Szafa czy komoda to jedne z najważniejszych mebli w pokoju dziecięcym, dlatego ich wybór musi być dobrze przemyślany. Choć liczy się przede wszystkim funkcjonalność i odpowiednia ilość miejsca do przechowywania, to mebel musi też pasować do wnętrza. Urządzając pokój dziecka warto postawić na przytulne wnętrze a jednocześnie nowoczesne i z pomysłem. Dobrze sprawdzą się tutaj np. meble w stonowanych barwach z kolekcji Plano dostępne na lenartmeble.pl

Szafa czy komoda. Co wybrać?

Wiele zależy tak naprawdę od wielkości pomieszczenia. Decyzja o zakupie szafy lub komody powinna być podyktowana przede wszystkim względami praktycznymi. Mebel powinien być funkcjonalny, ustawny, a jednocześnie zapewniać wystarczającą ilość miejsca do przechowywania. Komoda sprawdzi się lepiej w małych pomieszczeniach, gdyż zajmuje mniej miejsca niż szafa. Łatwiej więc ją ustawić. Jednocześnie komody są bardzo pojemne. W sposób praktyczny można też wykorzystać blat komody, może on posłużyć jako przewijak czy miejsce do przechowywania np. kosmetyków, a także zabawek czy książeczek. Urządzając pokój dla chłopca na komodzie można postawić telewizor. Ostateczny wybór między komodą, a szafą zależy też od wieku dziecka, w pokoju malucha wystarczająca będzie komoda na ubrania, a w pokoju nastolatka lepiej sprawdzi się szafa, która powieści więcej ubrać i łatwiej będzie w niej trzymać np. sukienki. Taki mebel jest polecany również do pokoju zajmowanego przez rodzeństwo. Plusem szafy jest to, że dodatkowo zawiera wieszaki, półki do przechowywania czy pojemne szuflady.

O czym pamiętać wybierając szafę i komodę do pokoju dziecięcego?

W przypadku mebli do pokoju dziecięcego ważne jest przede wszystkim ich wykonanie i bezpieczeństwo. Szafa i komoda powinny być wykonane z bezpiecznych dla dzieci materiałów i malowane atestowanymi farbami. Meble muszą też być stabilne, a także nie zawierać żadnych ostrych elementów. Przy urządzaniu pokoju dla dziecka, liczy się też maksymalne wykorzystanie przestrzeni w pokoju. Szuflady komody powinny być głębokie, aby pomieścić jak najwięcej. Jeśli chodzi o szafę to w pokoju dziecięcym dobrze sprawdzi się szafa wnękowa, a także szafa przesuwna. Najlepsza będzie szafa wysoka, dzięki czemu będzie można zagospodarować przestrzeń aż po sufit, a górne półki wykorzystać do przechowywania rzeczy, po które sięgamy rzadziej np. kurki zimowe.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here