Czy styropian to drogi materiał budowlany?

0
1087
styropian

Styropian to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów, który może zostać zastosowany do wielu prac budowlanych oraz remontowych. Warto jednak mieć na uwadze, że ze względu na rodzaj styropianu, poszczególne gatunki mogą zostać wykorzystane do innych prac. Jeśli jednak będziemy świadomi tego warunku, styropian okaże się nieocenionym materiałem, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Do jakich prac najczęściej wykorzystywany jest styropian? Jakie są zalety wykorzystywania styropianu? Jakie obecnie są ceny styropianu?

Zastosowanie styropianu

W dziedzinie budownictwa styropian jest stosowany głównie jako materiał, który służy izolacji zarówno dachów, podłóg, jak i ścian. Ze względu na dużą powierzchnię dachu, styropian jest stosowany zarówno w przypadku ocieplania dachów płaskich, jak i skośnych. To z kolei minimalizuje ryzyko uciekania ciepła właśnie tą drogą. Izolowanie ścian jest również popularnym sposobem na ocieplenie budynku. Ze względu na swoją uniwersalność, styropian może być wykorzystane zarówno do stosowania wewnątrz budynku, jak i zewnątrz od strony elewacji. Styropian jest również najlepszym rozwiązaniem w momencie, gdy podłoże w budynku bezpośrednio sąsiaduje z gruntem. Jak więc widać, istnieje bardzo dużo możliwości wykorzystania styropianu jako materiału w budownictwie.

Jakie są zalety stosowania styropianu?

Istnieje wiele zalet styropianu, dzięki którym materiał ten jest tak szeroko wykorzystywany w budownictwie. Przede wszystkim styropian jest materiałem, który nie ma negatywnego wpływu na zdrowie mieszkańców. Dzięki temu nie ma ryzyka podrażnienia skóry, rąk czy błon śluzowych, co zdarza się w przypadku wykorzystania innych, bardziej niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie materiałów. Ze względu na swoją wagę, styropian jest materiałem bardzo łatwym w transporcie, ale też przechowywaniu. Pomimo swojej małej wagi jest to wytrzymały materiał odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Ostatnim, a dla niektórych najważniejszym plusem stosowania styropianu jest brak chłonności wilgoci. To powoduje, że styropian jest tak dobrym materiałem izolującym. Na jego korzyść przemawia również fakt, że styropian zapobiega rozprzestrzenianiu ognia.

Jakie są ceny styropianu?

Ze względu na bardzo szerokie zastosowanie styropianu, producenci postanowili ułatwić klientom wybór odpowiedniego materiału, co minimalizuje ryzyko pomyłek i dużych problemów w trakcie użytkowania budynku. Jak kształtują się ceny styropianu? Opakowanie styropianu fasadowego to koszt około 40 złotych za metr sześcienny. Styropian fundamentowy natomiast to koszt nawet 130 złotych. Warto przed zakupem konkretnego produktu upewnić się, że wybieramy produkt odpowiedni do naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here