Jak dopasować kolor rolet do koloru ścian?

0
235
Jak dopasować kolor rolet do koloru ścian

Rolety dzień-noc cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tego typu element wyposażenia wnętrza jest wyjątkowo praktyczny, trwały i uniwersalny. W jaki sposób dobrać barwę rolet do koloru ścian, aby tworzyły z wnętrzem spójną całość?

Rolety a kolor ścian- jak je dobrać?

W sprzedaży znajduje się wiele typów rolet wewnętrznych, różniących się od siebie fakturą, funkcjonalnością oraz kolorem. Chętnie wybierane są między innymi rolety plisowane. Aby prezentowały się one harmonijnie z daną przestrzenią, należy rozsądnie dobrać ich barwę. Najczęściej wykorzystuje się modele w odcieniu zbliżonym do koloru ścian.

Wybór tych produktów jest naprawdę imponujący, a więc bez trudu znajdziemy ich optymalny odcień. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się oczywiście ściany i rolety w jasnych kolorach, np. ecru, beżowe, jasnoszare. Takie modele optycznie powiększą przestrzeń. Dobrą propozycją będą także te w kolorach pastelowych. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie produktu w kontrastowej barwie. Do białych ścian sprawdzą się na przykład czarne rolety.

W przypadku zielonych ścian możemy sięgnąć po czerwone rolety, natomiast z fioletowymi dobrze współgrać będą te żółte. Do ścian niebieskich sprawdzą się modele w żywym, pomarańczowym odcieniu. Dobór rolet na zasadzie kontrastu sprawia, że wnętrze staje się ożywione i cieplejsze. Niektórzy decydują się także na wybór tego elementu wyposażenia w kolorze dopełniającym.

Wystarczy wtedy dobrać jeden kolor rolet i ścian, ale w różnych jego odcieniach. Na przykład na tle jasnobeżowej ściany dobrze będą prezentowały się ciemnobeżowe rolety rzymskie. Doskonałym uzupełnieniem jasnoniebieskiej ściany będzie niebieska roleta. A ze ścianą jasnoszarą dobrze współgrać będzie rolera w odcieniu grafitowym.

O czym jeszcze pamiętać dobierając kolor rolet do wnętrza?

Niezależnie od tego, czy dobieramy rolety bambusowe, czy też inne do naszej domowej przestrzeni, musimy pamiętać, że będą one miały spory wpływ na wygląd każdego pomieszczenia. Warto przy ich wyborze pamiętać o pewnych kwestiach. Kolorystyczny kontrast pomiędzy tymi elementami a ścianami może dodać pokojowi dynamizmu i życia. Aby rolety stały się efektowną ozdobą wnętrza, powinny wyróżniać się na tle ścian. Wtedy dobrym pomysłem będą modele w intensywnych, głębokich barwach.

Jeżeli jednak zależy nam, aby ściany i rolety tworzyły spójną całość, wówczas postawmy na wzajemnie uzupełniające się kolory, czyli te z tej samej rodziny czy też przeciwstawne. Warto też pamiętać, aby elementy te były dostosowane do funkcji pomieszczenia. W sypialni dobrą opcją będą modele ciemniejsze, natomiast w salonie sprawdzą się jasne rolety w wyrazistych barwach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here