Jak przyjemnie i tanio urządzić nasze mieszkanie?

0
483
Jak przyjemnie i tanio urządzić nasze mieszkanie

Mieszkanie, czyli azyl, do którego z przyjemnością wracamy po ciężkim dniu pracy, powinno być urządzone w sposób funkcjonalny i estetyczny. Z reguły poszczególne elementy wyposażenia kosztują niemałe pieniądze. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby tanio urządzić mieszkanie i przestrzeń była przyjemna, oraz wygodna dla wszystkich domowników.

Podstawa — czyli ściany i podłogi

Bez względu na to, co sobie wymarzyliśmy na ścianach i podłogach, biorąc pod uwagę metraż, koszty mogą być spore. Jak zaoszczędzić na okładzinach? Pierwszym sposobem jest dokładne zaplanowanie, na jaki styl stawiamy, urządzając mieszkanie. Jeśli zachwycają nas nowoczesne klimaty, z powodzeniem na ścianach można pokusić się o brak gładzi, a postawić na farbę o fakturze i barwie betonu, położoną od razu na surowe tynki.

Faktura tynku dodatkowo podkreśli głębię betonu, a my oszczędzimy na gładziach, które nie dość, że są drogie, to jeszcze mocno pylą przy szlifowaniu. Jeśli stawiamy na tradycyjne rozwiązania takie jak płytki i panele, warto zasięgnąć informacji o bieżących promocjach w składach i sklepach budowlanych.

Dobrym rozwiązaniem są również outlety, które sprzedają resztki serii za ułamek początkowej ceny. Jest jeszcze jeden łatwy sposób na zjawiskowe kafelki — nadanie im drugiego życia za pomocą specjalistycznej farby. Zamiast wymieniać wyeksploatowane podłogi, można postawić na samoprzylepne trwałe panele winylowe w modnym deseniu.

Ekonomiczne meble

Funkcjonalne meble w każdym pomieszczeniu są przysłowiowym gwoździem programu. Za nowe stoły kuchenne z krzesłami trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy, a za modną komodę i kanapę połowę wypłaty. Świetnym rozwiązaniem jest renowacja mebli, które wcześniej posiadaliśmy, bądź podarowanych przez rodzinę i znajomych.

Programy i strony wnętrzarskie pełne są inspiracji i filmików instruktażowych pokazujących krok po kroku, jak używanym meblom zrobić spektakularną metamorfozę. Szafkom kuchennym czasem wystarczy wymiana frontów, kanapie nowe modne obicie, a komodzie odrobina farby. Innym pomysłem jest zakup mebli używanych bądź sprowadzanych z zagranicy. Przy odrobinie szczęścia można nabyć perełki, których z pewnością pozazdroszczą nam goście.

Dodatki tworzą klimat

Dodatki są ostatnim elementem, którym zajmujemy się, urządzając mieszkanie. To swoiste dopełnienie stylizacji wnętrzarskiej i nadanie charakteru pomieszczeniom.

Warto zastanowić się, czy zamiast na wielu dodatków, postawić raczej na kilka charakterystycznych, które dopełnią całości. Duża nowoczesna grafika na ścianie, stylowa duża donica na podłodze z żywą rośliną, czy kolorystycznie dobrane do pozostałych elementów poduszki na sofie w kilku rozmiarach w zupełności wystarczą, a koszt będzie niewielki.

Można pójść o krok dalej, i samodzielnie namalować grafikę. Nie trzeba mieć zdolności Van Gogha, żeby stworzyć z kilku plam na płótnie nowoczesny industrialny dodatek. Pozostaje zapewnienie przyjemnego oświetlenia, które możemy uzyskać, samodzielnie wykonując ze sznura i żarówek prostą lampę Edisona, która jest niekwestionowanym hitem w nowoczesnych wnętrzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here