Jak urządzić pokój młodzieżowy?

0
953

Wraz z wiekiem wzrastają potrzeby i wymagania dzieci. Przemiana kilkulatka w nastolatka oznacza dla niego samego i dla rodziców konieczność zmierzenia się z nowymi wyzwaniami. Wzrasta ilość obowiązków, zarówno tych szkolnych, jak i domowych, pojawiają się nowe pasje. W naturalny sposób zmienia się również otoczenie. Porozmawiajmy o tym, jak urządzić pokój młodzieżowy.

Mała przestrzeń, duże wymagania

Pokój dziecka jest pomieszczeniem, które z powodzeniem powinno realizować kilka funkcji użytkowych, a przy tym jego aranżacja i styl urządzenia powinien być zgodny z gustami i upodobaniami mieszkańca. Połączenie wszystkich wymaganych cech nie jest łatwe, tym bardziej że częstym ograniczeniem jest brak odpowiedniej przestrzeni. Jak zatem efektywnie (i efektownie!) urządzić pokój młodzieżowy, by ten spełniał funkcje pomieszczenia służącego do nauki, zabawy, wypoczynku i snu? Warto zacząć od analizy potrzeb, rozmowy z dzieckiem i wspólnego opracowania planu. Nie zawsze przecież to, co nam wydaje się słuszne, zyska uznanie naszej pociechy. Wysłuchajmy uwag, a w razie sporów postarajmy się o wypracowanie kompromisu.

Istnieje kilka elementów obowiązkowych, które bezwzględnie muszą się znaleźć w pokoju młodzieżowym. Na pewno będzie to łóżko, biurko wraz z fotelem oraz odpowiednio zorganizowana przestrzeń do przechowywania odzieży i rzeczy osobistych. Jeżeli pokój dzielony jest przez dwójkę rodzeństwa, to dobrym pomysłem będzie wyznaczenie „stref wpływów”. Nie chodzi tu o trwałe przegrody, w zupełności wystarczy akcent kolorystyczny na przykład na ścianach i podłodze — zapewnimy w ten sposób dzieciom poczucie odrębności. Planując zakup mebli, warto postawić na rozwiązania na tyle uniwersalne wzorniczo, by ich styl nie stracił w krótkim czasie atrakcyjności.

Zaczynamy meblowanie!

Na zakupy udamy się do sklepu internetowego dostępnego pod adresem https://www.wmrowisku.pl/Pokoj-mlodziezowy-c23. To tu znajdziemy wszystko to, co jest niezbędne do estetycznego i funkcjonalnego urządzenia pokoju młodzieżowego. 

Łóżko w pokoju młodzieżowym najczęściej służy nie tylko do snu. To także miejsce do słuchania muzyki, czytania i przesiadywania podczas spotkań towarzyskich. Wybór między klasycznym łóżkiem a rozkładaną kanapą lub sofą jest zależny od indywidualnych preferencji, tym bardziej że oferta rynkowa jest szeroka i bez trudu znajdziemy modele łączące funkcje spania z dodatkowym miejscem na przechowywanie. Rozmiar mebla powinien być dobrany tak, by zapewnić wygodny i ergonomiczny wypoczynek. 

Kolejnym istotnym elementem wyposażenia jest biurko. Najmniejsze wersje zaczynają się od 90 centymetrów, nie będzie więc problemem wkomponowanie biurka w nawet najmniejszą przestrzeń. Jeśli jednak warunki lokalowe na to pozwalają, to zdecydowanie bardziej funkcjonalne będzie biurko młodzieżowe o większym blacie, na którym zmieści się komputer, monitor, drukarka i zostanie miejsce na książki oraz notatki. Niezbędnym uzupełnieniem biurka jest fotel — ten powinien być dobrany zgodnie ze wzrostem przyszłego użytkownika. 

W kategorii rzeczy niezbędnych mieszczą się także meble do przechowywania. Wspomniany sklep wMrowisku.pl oferuje atrakcyjny wybór szaf, półek i regałów. Znajdziemy tu znacząco różniące się od siebie linie stylistyczne, co ułatwia zaspokojenie indywidualnych gustów. Dodatkowo możemy też zaopatrzyć się w jakże niezbędne w pokoju młodzieżowym akcesoria i dodatki. Okazuje się, że urządzenie pokoju dla nastolatka nie musi być tak trudne, jak może się wydawać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here