Modne szafy do wnętrz w stylu skandynawskim

0
1241
Modne szafy do wnętrz w stylu skandynawskim

Nowoczesne wnętrza powinny być równocześnie praktyczne i efektowne, łącząc najwyższą funkcjonalność z walorami estetycznymi. Dotyczy to zarówno przestrzeni dekoracyjnych, jak i minimalistycznych.

Za jeden z najważniejszych mebli do modnych wnętrz trzeba uznać pojemną szafę. Jak wybrać najlepszy model w popularnym obecnie stylu skandynawskim, żeby codzienne funkcjonowanie stało się wygodniejsze? O tym napiszemy poniżej.

Szafa w stylu skandynawskim – minimalistyczna nowoczesność

Styl skandynawski zalicza się do szczególnie lubianych rozwiązań, chętnie wybieranych przez osoby prywatne oraz dekoratorów wnętrz. W tym przypadku estetyka jest bowiem wprost połączona z praktycznością danego elementu wyposażenia oraz jego walorami dekoracyjnymi.

Dotyczy to również szaf. Są proste, pozbawione nadmiernej dekoracji, przez co zyskują sporą uniwersalność. Bez trudu można wpisać je w większość modnych pomieszczeń. Nurt ten pozwala na znaczące urozmaicenie praktycznych mebli. Szeroki wybór takich elementów znajduje się choćby na stronie iHome24.pl.

Szafy w stylu skandynawskim – gdzie można je wprowadzić?

Styl skandynawski przyjął się w zasadzie we wszystkich domowych pomieszczeniach. A wygodne szafy stanowią podstawowy element wyposażenia niemal każdego wnętrza.

Umieszcza się je w salonach i kuchniach, w których służą do magazynowania rozmaitych przedmiotów codziennego użytku. Sprawdzają się jako praktyczne garderoby w sypialniach i przedpokojach, a w łazienkach pomagają pomieścić wszystkie kosmetyki, rozmaite sprzęty oraz dodatkowe ręczniki.

Szafy umożliwiają zachowanie ładu w całym domu lub mieszkaniu. Potrafią również stać się głównym elementem dekoracyjnym we wnętrzach w stylu skandynawskim.

Skandynawskie szafy – najważniejsze cechy stylu

Szafy zazwyczaj wyróżniają się sporymi gabarytami. Stąd też najczęściej stanowią jeden z typów wyposażenia wpływający na odbiór przestrzeni.

Co wyróżnia meble w stylu skandynawskim? Najważniejszą ich cechą jest minimalizm formy. Cała konstrukcja jest sprowadzona do najprostszych brył geometrycznych, zbudowanych tak, by stworzyć produkt o wysokiej funkcjonalności. Rozplanowanie półek i szuflad bywa zróżnicowane, dzięki czemu bez trudu można dopasować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb.

Większość mebli w stylu skandynawskim wykonuje się z solidnego drewna. Często pokrywa się go tylko bezbarwnym impregnatem, dla zachowania naturalnego kolorytu i wyglądu surowca. W ten sposób wyposażenie wpisuje się w szerszy trend eko architektury w modnych i nowoczesnych wnętrzach. Ciekawa faktura, piękny kolor oraz ozdobny rysunek słojów pozwalają ocieplić przestrzeń oraz zbudować przytulne miejsce do życia.

Produkty drewniane świetnie łączą się z tkaninami, metalem lub szkłem, dzięki czemu można zbudować kompleksową i przyjazną aranżację.

Szafy do wnętrz skandynawskich

Nowoczesne szafy skandynawskie to proste i solidne konstrukcje, nie pozbawione jednak sporych walorów ozdobnych. Wykorzystanie drewna różnych gatunków i kolorów pozwala uzyskać spektakularne efekty oraz zaaranżować pomieszczenia, które równocześnie są piękne i naprawdę wygodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here