Jaki stolik kawowy do salonu?

0
1747

Stolik kawowy to tradycyjny mebel, który kojarzy nam się z klasycznym stylem i salonową elegancją. Jednak współcześni projektanci łamią te schematy. Dobrze nam znany stolik kawowy zmienia swoje oblicze dzięki zastosowaniu nowoczesnych form i ciekawych materiałów, oczywiście przy zachowaniu swoich praktycznych funkcji.

Drewno do kawy

Drewno to tradycyjny materiał, jednak w nowoczesnych projektach zyskuje interesujące formy. Przykładem inspiracji naturą są stoliki kawowe z serii MOOSE gdańskiej marki Tabanda. To połączenie oryginalnych, przypominających poroże drewnianych nóg z eleganckim szklanym blatem. Z kolei stolik kawowy Mobiush od Tabandy ma wyjątkowo designerską formę dzięki fantazyjnym aluminiowym nogom połączonych z orzechowym blatem. Tradycyjne materiały w oryginalny sposób wykorzystuje marka Witamina D, czego przykładem są na przykład modele ½ i Bierki. Także projekty Studia Minimal bardzo wyraźnie nawiązują do natury.

Design do kawy

Inny pomysł na stolik do kawy to oryginalny i nowoczesny design, na przykład stoliki marki A’Miou HOME, w których główną rolę gra beton. Prostym i funkcjonalnym rozwiązaniem są meble od Ragaby, które posiadają dodatkową półkę pod głównym blatem. W małych wnętrzach sprawdzi się stolik kawowy marki Swallow’s Tail Furniture, który możemy dowolnie składać i rozkładać. Do współczesnych, prostych wnętrz odpowiedni będzie stolik kawowy od Womeb. Urocze, okrągłe stoliki Minko nadadzą pomieszczeniu ciepłego klimatu, a trójkątny mebel marki 366 Concept to ponadczasowa estetyka lat 60., która nigdy się nie zestarzeje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here