Krzesła glamour, czyli krzesła stylowe i eleganckie – oraz jak je znaleźć

0
664

Krzesła to istotny element umeblowania, ale także aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrane krzesła potrafią zamienić twój salon, kuchnię lub jadalnię w prawdziwie ekskluzywne wnętrze. Poniżej udzielamy kilku porad dedykowanych do osób zainteresowanych zakupem krzeseł w stylu glamour, które pragną za ich pomocą odświeżyć charakter i aranżację swoich wnętrz mieszkalnych.

Krzesła na okazje zwykłe i niezwykłe – czyli krzesła glamour

Oferta sklepów meblarskich – zarówno stacjonarnych jak i internetowych – jest niezwykle rozbudowana. Znajdziesz rozmaite wersje krzeseł, zarówno te wzorowane na klasycznych kształtach i konstrukcjach, jak i zupełnie nowoczesne i awangardowe. Oczywiście, szeroki i rozbudowany asortyment działa na twoją korzyść – jednak potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.

Na popularności zyskują krzesła eleganckie, w stylu glamour. Obecnie, styl ten uległ pewnej ewolucji, w rezultacie której obejmuje również niektóre meble wykonane w stylu boho lub loftowym. Ponadto, cechami wyróżniającymi krzesła glamour jest wymyślna konstrukcja, filigranowe wykończenie, korzystanie z nietypowych wzorów graficznych.

Krzesła glamour i ich najważniejsze cechy

Krzesła zaliczane do stylu glamour nie tworzą jednorodnej grupy. Wręcz przeciwnie, znajdziesz w niej rozmaite wersje krzeseł, których cechą wspólną jest przede wszystkim oddziaływania aranżacyjne i estetyczne. Krzesła glamour mogą prezentować kontrastowe elementy konstrukcyjne – na przykład długie, szczupłe nóżki oraz niewysokie siedzisko z krótkim oparciem.

Ponadto, meble glamour wyróżnia ich ogólnie pojęta „pstrokatość”. Znajdziesz krzesła w intensywnych barwach, których połączenia kolorystyczne są niezwykle żywe. Wiele z nich można łączyć na zasadzie kontrastu – na przykład kupując krzesła o intensywnej czerwonej barwie, które staną wokół klasycznego, drewnianego blatu.

Oryginalne krzesła glamour to także te pokryte wymyślnymi obiciami, tkaninami oraz motywami. Warto rozważyć zakup krzeseł pikowanych, które wypadają niezwykle elegancko w różnego typu aranżacjach. Często stosowane są w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, ikeowskim lub minimalistycznym. Pikowane krzesła wprowadzają wówczas ciekawe rozwiązania aranżacyjne, stanowiąc estetyczne zwieńczenie całego pomieszczenia.

Konwencjonalne i nowoczesne konstrukcje krzeseł glamour

Warto przyjrzeć się bliżej krzesłom o nietypowej konstrukcji. Do takich należą krzesła, w których zastosowano płozy w miejscu konwencjonalnych nóżek. Są to meble przyciągające uwagę, a jednocześnie wygodne w codziennym użytkowaniu.

Popularne są także krzesła osadzone na szczupłym, drewnianym stelażu. Meble takie wyglądają co prawda niepozornie i bardzo lekko, jednak są to wytrzymałe i dobrze wyprofilowane siedziska. Niektóre z nich to konstrukcje imitujące najlepsze wzory z okresu PRL-u, lecz poddające je estetycznym przekształceniom. W rezultacie, w ofercie sklepów meblarskich możesz znaleźć krzesła o delikatnym, filigranowym stelażu, przypominające zarazem krzesła reżyserskie jak i krzesełka barowe (oczywiście, z zachowaniem najwyższego poziomu elegancji).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here