Trendy wnętrzarskie na jesień i zimę. Zobacz co jest na topie!

0
636
Trendy wnętrzarskie na jesień

Interesuje Cię najciekawsze aktualne trendy w branży aranżacji wnętrz? Zapraszamy do przeczytania!

Jesienna aura nie musi być przygnębiająca, jeżeli tylko zadbamy o odpowiedni wystrój domowej przestrzeni. Projektanci wnętrz podpowiadają, jakie kolory i materiały będą dominować w tym sezonie i które style będą nas inspirować.

Czasem wystarczy kilka zmian we wnętrzu, aby nadać mu zupełnie nowy klimat. Jesień jest ku temu doskonałą okazją. A jakie dodatki będą hitem tego sezonu?

W jesiennym wnętrzu na pewno nie zabraknie naturalnych materiałów, w szczególności drewna, które obecnie bije rekordy popularności. Poza tym pojawi się total look, czyli stylizacja w jednym dominującym kolorze – mówi Maciej Balcerek z warszawskiego biura architektonicznego Perfect Space.

Po pierwsze – najmodniejsze style

najmodniejsze style

W tym sezonie najmodniejsze są wnętrza w takich stylach, jak m.in. japandi, navy glamour i eklektyzm. W ostatnim przypadku cała idea sprowadza się do łączenia nowego ze starym, zarówno w dodatkach, jak i meblach. Wraca więc moda na reuse, czyli kupowanie przedmiotów z drugiej ręki, dzięki którym można tworzyć wnętrza z historią.

Poza tym do lamusa odchodzi styl skandynawski, w miejsce którego pojawia się japandi. To nowe podejście do minimalizmu postrzeganego jako połączenie tego, co naturalne i ciepłe, z tym co surowe i chłodne. – W takich wnętrzach paleta barw jest maksymalnie zawężona i skupia się na szarościach, beżach, kolorach ziemi oraz czerni i bieli. Nie znajdziemy tu też byt wielu mebli, a te, które ubierają wnętrza wykonane są z drewna, rattanu lub bambusa – precyzuje Maciej Balcerek.

We wnętrzach pojawi się także nowoczesna odmiana stylu glamour – w wersji navy. To przestrzenie, w których liczy się luksus i szyk podkreślone kolorem głębokiego granatu. Jego uzupełnieniem powinny być kolory jesieni, takie jak beże oraz żółcie.

Po drugie – najmodniejsze kolory i materiały

najmodniejsze kolory i materiały

W jesiennej stylizacji wnętrza pojawia się total look. To trend polegający na aranżowaniu przestrzeni w jednym, dominującym kolorze. W tym sezonie to ciepła paleta czerwieni, pomarańczy, terracotty i przygaszonej zieleni, czyli barwy charakterystyczne dla jesieni. Ponadto w trendach znajdują się kolory uniwersalne, takie jak pastelowe róże, błękity, niebieskości, a także ponadczasowe szarości i beże.

We wnętrach pojawiają się także printy rodem z tajemniczego ogrodu. To zielone liście i kwiaty, obecne na dywanach, zasłonach, tapetach, tekstyliach a nawet meblach.

Z materiałów króluje welwet, szalenie miękki materiał, który jest wręcz idealny na chłodne dni. Ma lekko mieniący się wygląd oraz szlachetną fakturę. Świetnie wygląda w każdym wnętrzu, wprowadzony zarówno do salonu, jak i sypialni. Welwetem mogą być obite sofy, fotele, a także dodatki, np. poduszki. Możemy postawić także na welwetowe zasłony, abażury lamp i wiele, wiele innych.

Po trzecie – najmodniejsze dodatki i akcesoria

najmodniejsze dodatki i akcesoria

W jesiennym wnętrzu nie może zabraknąć klimatycznych świec. Najmodniejsze są te wykonane z naturalnych surowców, dostępne w szklanych pojemnikach w kolorach granatu, bordo lub szmaragdów – wyjaśnia Maciej Balcerek.

Poza tym na salonach rządzą materiały z drewna. Stoliki stylizowane na pień drzewa, lampy z drewnianymi zdobieniami, obrazy i lustra w drewnianych ramach – to wszystko stanowi hit tego sezonu.

Jesienne wnętrza są pełne ciepłych barw oraz światła bijącego ze świec. W takiej przestrzeni z przyjemnością oddajemy się relaksowi, odpoczywając na miękkiej kanapie, z filiżanką ciepłej herbaty w ręce. – Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że aby stworzyć jesienny klimat we wnętrzu, potrzeba naprawdę niewiele – podsumowuje Maciej Balcerek

Artykuł napisany dzięki Perfect  Space – Warszawskiej Agencji Aranżacji i Architektury Wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here