Materace do łóżek – jakie modele są aktualne na topie?

0
476
Materace do łóżek

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że materace do łóżek stanowią jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia sypialni. To od nich zależy jakość naszego codziennego wypoczynku i regeneracji. Warto pamiętać, że w łóżku spędzamy ok. 1/3 doby dlatego dobór odpowiedniego materaca ma niebagatelne znaczenie. Możemy wyróżnić szereg parametrów decydujących o tym, jaki materac do łóżka okaże się dla nas najlepszy.

Podstawową kwestią jest twardość materaca. Dla osób o mniejszej wadze (50-80kg) dobrym wyborem okaże się model miękki (H1 lub H2). Twardy materac w tym przypadku mógłby powodować bóle kręgosłupa oraz problemy z układem krążeniowo-naczyniowym. Osoby o wadze powyżej 80 kg powinny wybierać twardsze oraz grubsze modele materacy. Wybierając materace do łóżek powinniśmy mieć na uwadze również nasze schorzenia. Źle dobrany materac może nasilać nasze dolegliwości, dlatego warto dokładnie czytać opisy dostępnych modeli.

Wiele osób skupia się na poszukiwaniu „materaca idealnego”, który będzie na tyle uniwersalny, że spełni oczekiwania osób o zróżnicowanej sylwetce, preferencjach oraz schorzeniach. Niestety taki model nie istnieje. Każdy zakup materaca jest kwestią indywidualną, dlatego przed dokonaniem inwestycji należy dokładnie zidentyfikować potrzeby osób, które będą go użytkowały. Na jakie rozwiązania warto obecnie postawić?

Popularne od lat – materace kieszeniowe

Kieszeniowe materace do łóżek od wielu lat stanowią pierwszy wybór osób wyposażających swoje sypialnie. Są to modele wyposażone w nowoczesne, gęsto rozmieszczone sprężyny, które dzięki niezależnej pracy znacznie poprawiają komfort wypoczynku. Kręgosłup uzyskuje stabilne podparcie nawet w przypadku częstych zmian pozycji snu. Poszukując uniwersalnej propozycji w tym zakresie, która wykorzystuje nowoczesne rozwiązania sprężynowe (m.in. wzmocnione strefy podparcia), z pewnością warto zwrócić uwagę na model JMB Multi 500 H2.

materace kieszeniowe

Nowoczesne materace piankowe

Jeśli jesteś fanem tradycyjnych materacy piankowych, koniecznie sprawdź co mogą zaoferować ci nowoczesne modele termoelastyczne. Produkty z tej kategorii świetnie dopasowują się do kształtu sylwetki użytkownika, a za sprawą zróżnicowanych stref nacisku odciążają najbardziej newralgiczne miejsca np. odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Model JMB MINDFOAM BIO 18 H2 bazuje na nowoczesnej piance wzbogaconej o olejki etryczne, które w znacznym stopniu poprawiają komfort snu.

Nowoczesne materace piankowe

Idealne połączenie – modele hybrydowe

Jeśli nie możesz zdecydować czy bardziej odpowiada Ci model sprężynowy czy piankowy, koniecznie sprawdź materace do łóżek hybrydowe. Ich zaawansowana konstrukcja łączy zalety pianek i sprężyń tworząc solidny kolektyw gwarantujący doskonałe podparcie kręgosłupa na całej długości. Model Hybryd 1000.5 H2 znakomicie odciąża mięśnie i nie przenosi drgań, dzięki czemu jest polecany parom, które często zmieniają pozycję snu.

JMB

JMB – gwarancja sprawdzonych rozwiązań

Marka JMB od wielu lat dostarcza materace do łóżek wykorzystujące nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe, co pozwala na dobór produktu, który przez lata będzie świetnie nam służył i odpowiadał naszym indywidualnym preferencjom. Zakres propozycji JMB jest niezwykle szeroki i pozwala wybrać doskonały materac niezależnie od potrzeb Klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here