Podstawa do stołu – wybierz taką, która posłuży Ci długie lata!

0
1114
podstawa stołu

Wiosna to idealny czas na porządki w mieszkaniu, domu, biurze czy garażu. Gdy promienie słoneczne nieco mocniej ogrzewają naszą ziemię i w nas samych budzi się nowa energia do działania i… sprzątania! Aby odmienić wygląd pomieszczeń w domu lub w biurze wcale nie trzeba wynajmować ekipy remontowej i wywracać całego budynku do góry nogami. Czasami wystarczy zadbać o takie szczegóły jak odświeżenie wnętrza przy pomocy nowej farby lub nawet wymianę starego mebla na nowy. Jednym z najczęściej używanych mebli w całym domu są stoły. Blaty i podstawy do stołu, z których jest zbudowany każdy stół, nieustannie narażone są na zarysowania, zabrudzenia i uszkodzenia. Mowa tu zarówno o stołach jadalnianych, stolikach kawowych, biurkach jak i stołach warsztatowych. Przez częste siadanie i pracowanie przy tych meblach, podstawy do stołu, na których opiera się blat są mocno eksploatowane i na przestrzeni lat mogą się poluźnić lub pobrudzić. Jeżeli masz wrażenie, że Twoja podstawa do stołu zrobiła się już nieco staroświecka, bądź nie wygląda tak atrakcyjnie jak na samym początku, wcale nie musisz wymieniać całego mebla. Dowiedz się gdzie wykonasz podstawy do stołu na indywidualne zamówienie i na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze. 

Podstawa do stołu – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Wybór pasującej do blatu podstawy do stołu to nie taka łatwa sprawa. Zanim dokonamy zakupu, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów technicznych. Po pierwsze, warto przygotować sobie ogólną koncepcję, jak chcemy, żeby nasza podstawa do stołu wyglądała. Dobrze jest też rozważyć w jakim stylu chcemy żeby była i jakie ma spełniać funkcje. Na podstawie tak przygotowanego wstępnego projektu można przejść do dalszych szczegółów. 

Należy zdecydować o kształcie i rozmiarze bazy podstawy do stołu, na której będzie osadzona podstawa i cały mebel. Może być ona okrągła o różnej średnicy, kwadratowa, prostokątna lub owalna, a nawet trapezowa, jeżeli takie będzie życzenie klienta. Dobrze jest też sprecyzować wysokość podstawy do stołu, która będzie uzależniona od przeznaczenia całego mebla. Zazwyczaj producenci przewidują trzy wysokości podstaw, dostosowane do potrzeb stołów barowych, standardowych jadalnianych i biurek oraz niższych stolików kawowych. Do tego należy zdefiniować materiał, z którego będzie wykonana cała podstawa do stołu. Najczęściej wykonuje się je z drewna lub stali, rzadziej ze szkła. Wykończenie całej podstawy do stołu uzależnione jest od wybranego materiału. W przypadku drewna, może być ono oklejone okleiną w wybrany kolorze lub pomalowane, a w przypadku stali możemy wybrać wykończenie polerowane lub szczotkowane.

Jeżeli chcesz odmienić dotychczasowy wygląd swojego stołu w mieszkaniu, domu, biurze czy garażu, koniecznie wybierz nową podstawę do stołu, która przedłuży żywotność Twojego mebla o kolejne lata. Największy wybór podstaw do stołu znajdziesz na stronie producenta podstaw do stołów i blatów Mebella: https://mebella.pl/rodziny-podstaw-stolow/. To rodzinna firma, która od wielu lat specjalizuje się w produkcji podstaw do stołów na indywidualne zamówienie klienta. Dzięki szerokiemu wyborowi materiałów i wykończeń, Twoja podstawa do stołu może wyglądać dokładnie tak, jak sobie tego zażyczysz. Tylko w Mebelli znajdziesz nietuzinkowe rozwiązania, które dopasują się idealnie do wystroju Twojego wnętrza. Wybierając podstawę do stołu od tego producenta masz gwarancję otrzymania trwałego produktu, który pozostanie w Twoim domu przez długie lata. Po pełną ofertę podstaw do stołu i wycenę Twojego projektu udaj się bezpośrednio do przedstawiciela marki lub opisz swój pomysł na podstawę do stołu mailowo lub przez telefon. Odmień wygląd swojego wnętrza z nową podstawą do stołu i nadaj swoim meblom drugie życie! To prostsze niż myślisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here