W jaki sposób podkładki filcowe podnoszą komfort pracy w biurze?

0
37
W jaki sposób podkładki filcowe podnoszą komfort pracy w biurze

Wykonywanie obowiązków w komfortowych warunkach wpływa nie tylko na lepsze samopoczucie pracowników, ale również na ich motywację i efekty pracy. Dlatego starannie dobrane wyposażenie biura to inwestycja w sprawny rozwój projektów, a także wizytówka przedsiębiorstwa. Akcesoriami, które niewielkim kosztem podnoszą wygodę w firmowych pomieszczeniach, są podkładki filcowe. Czy wiesz, że oprócz zabezpieczenia podłogi przed zarysowaniami zapewniają one również wygłuszenie uciążliwych hałasów? W poniższym artykule przedstawiamy ich najważniejsze zalety i możliwe zastosowania.

Czym jest komfort akustyczny w biurze?

W pomieszczeniach biurowych cisza i możliwość skupienia się na powierzonych zadaniach mają bardzo duże znaczenie dla produktywności. Szczególnie w otwartych przestrzeniach, w których znajduje się nawet 15, 20 czy 30 osobnych stanowisk, redukcja hałasu ma wpływa na komfort i koncentrację pracowników. Warto wspomnieć, że długotrwałe narażenie na uciążliwe dźwięki to nie tylko mniejsza wygoda, ale również większy stres, zmęczenie, przebodźcowanie i trudności z komunikacją z klientami lub innymi pracownikami. Jednym ze sposobów na skuteczne wygłuszenie hałasów są podkładki filcowe, które redukują odgłosy odsuwanych mebli, przede wszystkim krzeseł, biurek czy szafek. Czym są tego typu dodatki i kiedy stanowią opłacalną inwestycję?

Korzyści zastosowania podkładek filcowych w biurze

Korzyści zastosowania podkładek filcowych w biurze

Wysokiej jakości podkładki filcowe powstają z różnych materiałów, w zależności od ich zastosowania i pożądanych właściwości. Najczęściej są to tkaniny syntetyczne lub naturalne (na przykład wełna). Z kolei nowoczesne technologie obróbki pozwalają na produkcję podkładek o dowolnych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do wielu mebli: zarówno do krzeseł, jak i foteli, kanap, stolików kawowych, biurek czy szafek. W efekcie sprawdzą się nie tylko w biurach, ale również w salach konferencyjnych czy poczekalniach. Ich najważniejsze zalety to między innymi:

  • ochrona podłóg — starannie wykonane podkładki filcowe chronią posadzki przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać w wyniku codziennego użytkowania mebli,
  • redukcja hałasu — filc ma właściwości, które redukują uciążliwe dźwięki i poprawiają akustykę w pomieszczeniu, co ułatwia koncentrację, komunikację i przedstawianie prezentacji,
  • łatwe przesuwanie mebli — ze względu na niski współczynnik tarcia podkładki filcowe pozwalają na sprawną zmianę umiejscowienia biurek, stolików czy krzeseł bez dużego wysiłku i ryzyka uszkodzenia podłóg. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w salach konferencyjnych, w których rozmieszczenie mebli trzeba niekiedy dopasować do różnych wydarzeń.

Wybierając tego typu akcesoria, zwróć uwagę na ich precyzyjne wykonanie i wysokiej jakości materiały. W rezultacie w pełni docenisz potencjał podkładek filcowych i wykorzystasz ich wszystkie właściwości. Starannie wykonane produkty znajdziesz w sklepie tasmyikleje.pl, który zapewnia duży wybór rozmiarów i kształtów filcu. Ponadto ze względu na nowoczesne metody produkcji samoprzylepne podkładki mają mocny klej i wyróżniają się wysoką wytrzymałością. Zapoznaj się z przygotowaną ofertą i wybierz artykuły, które zwiększą funkcjonalność Twojego biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here