Zaciemniające rolety rzymskie – to jest to!

0
1679
rolety rzymskie

Gdy kupujemy mieszkanie, ważną kwestię stanowi dla nas światło wpadające do środka. Nasłonecznione mieszkania z oknami na zachód wydają się bardziej przytulne i ciepłe. Ma to jednak również swoje wady. Podczas gdy zimą przebijające się promienie słoneczne przywodzą na myśl upragnione lato, w czasie wysokich temperatur bywają męczące.

Wiele osób decyduje się wtedy na zasłony, żaluzje i rolety. W ostatnim czasie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są rolety rzymskie zaciemniające. Odbijają one światło słoneczne, a tym samym zapewniają nam ochronę w upalne dni. Dodatkowo stanowią efektowną dekorację okienną i wyglądają nowocześnie.

Uszyte z naturalnych materiałów zyskują walory estetyczne i nie przypominają surowych, minimalistycznych rolet. Z powodzeniem mogą więc zastąpić firany, czy zasłony (które najczęściej dominują okienną przestrzeń).

Ponadto rolety te pasują do każdego rodzaju wnętrza – kuchni, sypialni, salonu, czy gabinetu – a także różnorodnych aranżacji.

Decydując się na zakup rolet rzymskich, sami możemy określić, na jakim stopniu przepuszczalności światła nam zależy. W sypialni, czy pokoju dziecięcym, gdzie zależy nam na prywatności, mamy możliwość wyboru grubszych tkanin. Gdy mamy tendencję do długiego wylegiwania się w łóżku, a okna pomieszczenia skierowane są na wschodzące słońce, które wybudza nas ze snu, ten rodzaj rolet to świetne rozwiązanie. Nie przepuszczają również uciążliwych świateł ulicznych, a w przypadku mieszkania na parterze zapewniają więcej prywatności i chronią przed wścibskimi sąsiadami.

roleta rzymska

Mechanizm produktu jest bardzo prosty. Roletę podnosimy i opuszczamy dzięki systemowi koralikowemu ukrytemu pod tkaniną. Sterowanie nią jest płynne i niezwykle precyzyjne – możemy zatem kontrolować dopływ światła.

Rolety rzymskie na wymiar dostępne są w dwóch rodzajach: ze szprosami i bez szprosów. Szpros jest istotnym elementem umiejscowionym w cienkim tuneliku tkaniny, usztywnia bowiem i obciąża gruby materiał. W przypadku cieńszych tkanin nie jest on potrzebny.

Rolety rzymskie sklep internetowy knall.com.pl udostępnia ofertę rzymskich rolet okiennych wysokiej jakości. Paleta barw jest tu naprawdę imponująca. Możemy wybrać odcienie beżu, szarości, czerni, a także wiele innych.

Warto rozważyć zakup zaciemniających rolet rzymskich. Prezentują się elegancko, są funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Po zwinięciu zyskujemy ozdobny lambrekin. Dodają charakteru każdemu wnętrzu i nie zmniejszają optycznie pomieszczenia. Dla wielu gospodyń istotny aspekt stanowi łatwość utrzymania ich w czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here