Grzejniki Klima – energooszczędne ogrzewanie elektryczne

0
1469
Grzejniki Klima

Wybierając system grzewczy do domu, warto zwrócić uwagę na to, by ten dawał komfort cieplny, był korzystny pod względem ekonomicznym oraz bezobsługowy. Takimi cechami wykazują się niektóre grzejniki elektryczne, w tym grzejniki Klima. Ich liczne zalety sprawiły, że zaufało im już wielu inwestorów, a kolejni idą w ślad za nimi. Atuty tych urządzeń dostrzegają też specjaliści. Na dowód tego warto wspomnieć, że grzejniki Klima otrzymały Złoty Filar Budownictwa za zajęcie 1 miejsca w kategorii Urządzenia i instalacje grzewcze na 56 Międzynarodowych Targach Budownictwa oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019.

Ogrzewanie elektryczne, o którym przez lata sądzono, że jest bardzo kosztowne i nieopłacalne, może stanowić poważną konkurencję dla innych systemów grzewczych. Warunkiem jest zainwestowanie w odpowiednie urządzenia. Tymi, jak się okazuje, są energooszczędne grzejniki Klima. Co wyróżnia je pośród innych urządzeń?

Hybrydowe grzejniki

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że Klima jest urządzeniem hybrydowym, co oznacza, że zostało zbudowane z dwóch niezależnych systemów grzewczych: ogrzewania konwekcyjnego oraz promiennika podczerwieni. Zgodnie z założeniem producenta, każdy z tych systemów pracuje wtedy, kiedy jego działanie jest najbardziej efektywne. W ten sposób zaprojektowano wydajne i energooszczędne urządzenie, które sprosta oczekiwaniom użytkowników ze średnio zasobnym portfelem.

Dokładnie sposób działania grzejników Klima został opisany na stronie dystrybutora tych urządzeń https://econovli.pl. Pokrótce można scharakteryzować go w ten sposób:

Priorytetowo zostało w Klimie potraktowane ogrzewanie podczerwienią, które jest bardzo energooszczędne. W trybie pracy promiennikiem pobierane jest zaledwie 15% mocy nominalnej urządzenia. Jego wadą jest jednak to, że potrzebuje nieco więcej czasu niż inne systemy do podniesienia temperatury we wnętrzu do pożądanego przez użytkowników poziomu. Dlatego jako wspomaganie dla promienników zastosowano ogrzewanie konwekcyjne. Jego zaletą jest możliwość szybkiego ogrzania pomieszczenia oraz szybka reakcja na zmianę temperatury otoczenia. Po podniesieniu temperatury do odpowiedniego poziomu ogrzewanie konwekcyjne wyłącza się i urządzenie znów wchodzi w tryb pracy energooszczędnym promiennikiem podczerwieni, który stale oddaje ciepło do otoczenia z jego części czołowej.

Więcej o Klimie

W tym miejscu warto wspomnieć, że do sterowania urządzeniem wykorzystano inteligentny termostat, który został zaprojektowany specjalnie na jego potrzeby. Producent zastosował też inne sposoby na obniżenie zużycia energii. Przede wszystkim zadbał o to, by grzejniki Kima nie ogrzewały nadmiernie pustych pomieszczeń. Dlatego urządzenia zostały wyposażone w czujniki ruchu. Dzięki nim grzejnik uruchamia się po wykryciu czyjejś obecności we wnętrzu i ogrzewa je do określonej temperatury.

Kolejny atut to czujnik otwartego okna. Klima po wykryciu, że okno zostało otwarte, przechodzi automatycznie w tryb przeciwzamrożeniowy. To pozwala zapobiec niepotrzebnym stratom energii elektrycznej.

To jednak nie koniec zalet grzejników Klima. Trudno byłoby wymienić je wszystkie w tak krótkim artykule. Dlatego po więcej szczegółów odsyłamy na stronę producenta. Tutaj wspomnimy jedynie, że grzejniki Klima pozwalają monitorować bieżące zużycie energii, a ich estetyczny wygląd sprawia, że mogą zagościć nawet w reprezentacyjnej części domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here