Jaki wałek do farby lateksowej

0
3815
farba

Każdy właściciel mieszkania od czasu do czasu musi zmierzyć się z pomalowaniem ścian. Niektórzy zlecają to zadanie fachowcom , z kolei inni podejmują się tych prac samodzielnie. Jaki wałek do farby lateksowej wybrać, aby malowanie było wygodne?

Jaki wybrać wałek do malowania ścian?

Każdy z nas musi czasem zmierzyć się z remontem swego domu. Wówczas to wśród wielu istotnych czynności niezwykle ważne jest pomalowanie ścian. Wbrew pozorom posiadając odpowiedni sprzęt wykonanie tej pracy wcale nie jest trudne. W tym celu trzeba wcześniej zakupić nie tylko odpowiednią farbę do malowania, lecz także odpowiedni wałek,który to pozwoli na szybkie oraz równe pomalowanie poszczególnych powierzchni.

Odpowiednio dobrany oraz wysokiej jakości wałek zawsze stanowi podstawę udanego remontu. Jego wybór powinien być zawsze w dużej mierze uzależniony od rodzaju użytej farby oraz ściany. Korzystanie z odpowiednich przyborów do malowania pozwala w dużej mierze na znaczne zmniejszenie zużycia farby ora uniknięcia nieestetycznie prezentujących się zacieków. Odpowiednio dobrany do farby wałek pozwala zawsze na równomierne rozprowadzenie wybranej emulsji na ścianie.

Ogromne znaczenie ma wybór wałka o odpowiednim rozmiarze. Jeśli trzeba pomalować znaczną powierzchnię, to wówczas warto wybrać szerszy wałek. Z kolei do pomalowania zakamarków doskonale nadaje się wąski wałek.

Obecnie na rynku wybór wałów do malowania ścian jest bardzo bogaty. Każdy zainteresowany klient ma do wyboru wałki z włókien syntetycznych, które to doskonale nadają się do malowania z pomocą o farb rozcieńczanych wodą oraz z włókien naturalnych idealnych do farb rozpuszczalnikowych.

Welurowy czy z mikrofibry – jaki wybrać wałek?

wałek do farby lateksowej

Wśród wielu różnorodnych wałków do malowania ścian ogromną popularnością cieszą się wałki welurowe, które to są zazwyczaj wykonane z włókien syntetycznych i wełny. Tego typu produkty doskonale nadają się do pomalowania dużych oraz gładkich ścian. Ich istotną zaletą jest fakt, że nie zostawiają one na ścianie śladów strukturalnych. Z ich pomocą można doskonale pomalować ścianę z użyciem farby lateksowej. I co najważniejsze tego typu wałki nie są drogie, bowiem można je powszechnie zakupić za kilkanaście złotych.

Innym rodzajem wałków są te, które zostały wykonane z mikrofibry, a więc z włókna w pełni syntetycznego Tego typu wałki doskonale nadają się do malowania ścian za pomocą farb akrylowych, które to są rozcieńczane z wodą.

Farba akrylowa jest bardzo rzadka, dzięki czemu potrafi doskonale pokryć każdą powierzchnię. Z kolei farba lateksowa doskonale nadaje się do takich pomieszczeń, które to są narażone na wilgoć. Bardzo często są one wykorzystywane w kuchniach oraz łazienkach. Do tego typu farby doskonale nadają się wałki fazowane, które to w czasie malowania nie tworzą nieefektywnych pasków na bokach.

Wałek idealny do malowania chropowatych

Ogromny wybór wałków do malowania ścian, często sprawia, że laicy w tej dziedzinie nie widzą na jaki się zdecydować, aby malowanie ścian przyniosło zamierzone rezultaty.

Jeżeli w pomieszczeniu znajduje się niejednolita oraz chropowata ściana, to wówczas należy ją pomalować przy pomocy specjalnego wałka sznurkowego. Tego typu urządzenie potrafi bowiem doskonale rozprowadzić każą farbę emulsyjną i świetnie sprawdza się przede wszystkim na powierzchniach o dużej objętości.

jaki wałek do farby lateksowej

Warto wiedzieć o tym, że poszczególne wałki sznurkowe są przede wszystkim produkowane z użyciem włókien sztucznych, wśród których można między innymi wymienić akryl oraz welur.

Z kolei niewielkie ściany bardzo wygodnie oraz precyzyjnie maluje się przy użyciu wałka gąbkowego. Otóż gąbka jest tworzywem które bardzo dobrze nasiąka farbą, w związku z czym malowanie jest bardzo wygodne. Z kolei wadą tego typu wałów do malowania ścian jest bardzo krótka żywotność. Praktycznie są to produkty jednokrotnego użycia, które to po pomalowaniu nadają się do wyrzucenia.

Warto zawsze pamiętać o tym, że podczas używania emalii rozpuszczalnikowych nie wolno stosować wałków gąbkowych, bowiem mogą się one rozpuścić po zetknięciu z tą cieczą. Szeroki wybór sprawia, że każdy zainteresowany klient może zakupić wałek idealny do pomalowania ścian w swoim mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here