Odpływ liniowy czy punktowy – który wybrać do łazienki?

0
479
Odpływ liniowy czy punktowy

Kabina prysznicowa bez brodzika to coraz częściej występujący trend. Takie rozwiązanie wpisuje się w ideę minimalizmu, a dodatkowo pozwala stworzyć ciekawie prezentującą się, elegancką przestrzeń. Pozostaje jedynie kwestia wyboru odpowiedniego odpływu- liniowego bądź punktowego. Na który warto się zdecydować?

Odpływ punktowy i liniowy- charakterystyka

Odpływ punktowy instalowany jest już od wielu lat, i to nie tylko w łazienkach. Zazwyczaj w kontekście tego pomieszczenia wystarczające okazują się wpusty o wymianach 15×15 cm. Ich instalacja w większości przypadków jest znacznie łatwiejszy niż montaż odpływów liniowych. Warto mieć także świadomość, że odpływy punktowe są nieco tańszym rozwiązaniem. Z drugiej strony, w ostatnim czasie o wiele większą popularnością cieszą się odpływy liniowe, które prezentują się bardzo elegancko, a zarazem dobrze spełniają swoją funkcję. Podstawowy odpływ liniowy zwykle ma długość około 60-90 cm, jednak na rynku są dostępne zarówno większe, jak i mniejsze modele. Wybór konkretnego rozmiaru zależy tak naprawdę od rodzaju spadu, a więc także od wyprofilowania podłogi w naszej łazience.

Który odpływ warto wybrać do swojej łazienki?

Jeśli podjęliśmy decyzję o montażu kabiny prysznicowej bez brodzika, to musimy jeszcze wybrać odpowiednie odpływ. Dokonując wyboru, weźmy pod uwagę przede wszystkim:

  • jak duży remont planujemy,
  • jakim budżetem dysponujemy,
  • jak ukształtowana jest nasza łazienka,
  • czy zależy nam na tym, aby zastosowane rozwiązania wpisywały się w obecne trendy.

Nie ulega wątpliwości, że odpływ liniowy pod prysznic cieszy się obecnie ogromną popularnością. Doskonale wpisuje się w bardzo modny styl wnętrzarski, jakim jest minimalizm, a dodatkowo pozwala stworzyć elegancko prezentującą się przestrzeń. Niemniej jednak w przypadku, gdy nie podążamy za obowiązującymi trendami, a w krótkim czasie chcemy wykończyć łazienkę, zdecydujmy się na odpływ punktowy.

Wysoka jakość gwarancją zadowolenia

Doboru konkretnego typu odpływu najlepiej dokonać z pomocą fachowca, który posiada odpowiednią wiedzę w tej dziedzinie. Dzięki temu mamy pewność, że przyjęte rozwiązania sprawdzą się w naszej łazience. Pod uwagę należy wziąć też jakość odpływu, wybierając wyłącznie produkty renomowanych firm. Znajdziemy je na stronie arenalazienek.pl. Wysoka jakość daje pewność, że odpływ posłuży nam przez długie lata i będzie spełniał wszelkie swoje funkcje. Pamiętajmy, aby nie oszczędzać na nowoczesnych i praktycznych rozwiązaniach, które dają nam gwarancję zadowolenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here