Rodzaje zlewozmywaków – co brać pod uwagę przy wyborze?

0
397
Rodzaje zlewozmywaków

Zlewozmywak jednokomorowy, a może z dwiema komorami? Z ociekaczem czy bez? Wykonany ze stali szlachetnej czy kamienia naturalnego? Jak widzisz, pytań przy wyborze tego idealnego zlewu do kuchni jest wiele, natomiast na wszystkie trzeba odpowiedzieć, aby wybrać akcesorium w pełni funkcjonalne i dopasowane do indywidualnych potrzeb osób korzystających z kuchennej przestrzeni. 

Rozmiar zlewozmywaka

Wymiary zlewu to podstawa, aby ten element wyposażenia kuchni mógł być komfortowy w użytkowaniu. Pamiętaj również, że wybór konkretnego rozmiaru zlewozmywaka może być ograniczony. Jeśli masz małą kuchnię i niewiele miejsca na blat roboczy, postaw raczej na zlewozmywak uniwersalny, czyli ten z jedną, ale za to głębszą komorą. Jeśli Twoja kuchnia jest duża i masz wystarczająco miejsca na blacie, możesz wybrać zlewozmywak z dwiema komorami. Ten będzie optymalnie praktyczny, drugą komorę możesz wykorzystywać jako ociekacz czy myjkę do mięsa, warzyw lub owoców. 

Zlewozmywak z ociekaczem 

Producenci oferują różne rodzaje zlewozmywaków, a wśród nich największą popularnością cieszą się te z ociekaczem. Ociekacz służy do odstawiania umytych naczyń, ale sprawdzi się również jako suszarka do umytych właśnie owoców czy innych produktów spożywczych. 

Pamiętaj jednak, że zlewozmywak z zamontowanym na stałe ociekaczem nie jest konieczny. Można nabyć dodatkowy ociekacz, który wykorzystasz dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Ociekacz jako dodatkowe akcesorium można też ustawiać w kuchennej strefie roboczej w dowolnym miejscu. Na stronie elazienki.pl znajdziesz zarówno umywalki nablatowe, zlewozmywaki z ociekaczem, jak i same ociekacze, które można nabywać wedle indywidualnych preferencji.

Materiał, z jakiego został wykonany zlewozmywak

Zlewozmywak musi być doskonałej jakości, aby mógł służyć w swojej doskonałości przez wiele lat. Inwestycja w zlew kuchenny nie jest mała, natomiast nie warto na niej oszczędzać. Materiał, z jakiego jest wykonany ten element wyposażenia kuchni, ma być odporny na pękanie, ścieranie, rysowanie, odbarwienia. Musi być odporny na korozje wywołane działaniem wody czy wysokiej temperatury. Najlepszy zlewozmywak będzie łatwy w utrzymaniu czystości i odporny na plamy, na przykład z tłuszczu czy z soku z buraków. Weź pod uwagę, że jest to akcesorium, które w kuchni poddawane jest intensywnej eksploatacji, dlatego liczy się jego trwałość. 

Do wyboru są zlewozmywaki ze stali szlachetnej, ceramiczne, z konglomeratu czy z kamienia naturalnego. Można wybierać również te żeliwne albo emaliowane, a hitem są zlewy szklane. Największą popularnością cieszą się zlewozmywaki granitowe, które spełniają nie tylko wszystkie wymagania w zakresie trwałości i odporności, ale z powodzeniem mogą stanowić również element dekoracyjny kuchni i idealnie komponować się z blatem roboczym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here