Rolety dachowe – podpowiadamy jakie wybrać

0
1596

Urządzane poddasza niesie ze sobą wiele dylematów, ponieważ jest to bardzo specyficzny rodzaj wnętrz. Skosy potrafią wprowadzić bardzo przytulną i przyjemną atmosferę, lecz skutecznie utrudniają znalezienie odpowiednich mebli.

Poddasze wybierają zazwyczaj osoby kreatywne i te, które szukają nietypowych rozwiązań. Takie wnętrze najlepiej urządza się w stylu skandynawskim, nowoczesnym, czy industrialnym. Jeśli chodzi o aranżacje osłon okiennych, to prym wiodą rolety i plisy dachowe. Czym kierować się podczas wyboru idealnych osłon okiennych na poddasze?

Rolety dachowe, czyli funkcjonalność i elegancki styl

Rolety dachowe w pierwszym momencie przypominają zwykle, klasyczne rolety. Pozory mylą, ponieważ rolety dachowe zdecydowanie różnią się od tych tradycyjnych. Pierwszą i największą różnicą jest specjalna konstrukcja rolet dachowych, która umożliwia poprowadzenie jej zaraz przy skrzydle drzwiowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu roleta nie trzepocze na wietrze, nawet jeśli okno jest mocno otwarte. Jeśli przyjrzymy się roletom dachowym jeszcze dokładniej, to zauważymy, że nie posiadają one żadnego mechanizmu sterującego, takiego jak popularny mechanizm koralikowy, czy sznurkowy. Rolety dachowe posiadają mechanizm, który zwija je samoistnie, dlatego jest to bardzo praktyczne i stylowe rozwiązanie. Roletę dachową możemy ustawić w jednej z trzech pozycji, co pozwala na precyzyjne manipulowanie poziomem zaciemnienia. Rolety dachowe są idealnym rozwiązaniem dla wnętrz urządzonych w każdym stylu. Ich minimalistyczny i elegancki styl świetnie pasował będzie do stylu loftowego, nowoczesnego, skandynawskiego, czy industrialnego. Rolety dachowe dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Możemy też wybrać tkaninę, z której zrobiona jest roleta. Wybierając na przykład tkaninę metalizującą, skutecznie zwiększymy izolację cieplną pomieszczenia. W zimie ciepło nie będzie uciekać, a latem nasze poddasze nie będzie zbyt mocno się nagrzewać. Jeśli chcesz sprawdzić, jakie są obecnie najmodniejsze kolory i wzory rolet dachowych, sprawdź stronę producenta https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html 

Nowoczesne i stylowe osłony okienne, czyli plisy dachowe

plisy dachowe

Plisy dachowe to ostatni coraz bardziej popularny rodzaj osłon dachowych. Wybierają je wszyscy, którzy urządzają wnętrza w nowoczesnym i minimalistycznym stylu. Plisy dachowe zdecydowanie różnią się od tradycyjnych rolet. Największą różnicą jest fakt, że nie zwijają się one do góry, jak tradycyjne rolety. Zamiast tego materiał możemy dowolnie przesuwać do góry i w dół. Daje to o wiele więcej możliwości manipulowania światłem w pomieszczeniu. Jeśli ustawimy materiał na dole okna, to rankiem obudzi nas przyjemnie rozświetlona sypialnia, a nie strumień światła spadający prosto na twarz. Plisy dachowe dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu dopasujemy je do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Doskonale sprawdzą się w kuchni, sypialni, łazience, czy pokoju dziecięcym.

Chcąc sprawdzić dostępność kolorów plis dachowych, koniecznie odwiedź stronę producenta, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/plisy-dachowe-437.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here