Sprzątaczka na etat czy współpraca z firmą sprzątającą – jakie usługi wybrać do biura?

0
816
Sprzątaczka

Jeszcze do niedawna w każdej firmie zatrudniona była osoba sprzątająca, która dbała o czystość pomieszczeń biurowych. Dzisiaj tendencja dotycząca utrzymania porządku w miejscu pracy nieco się zmienia. Przedsiębiorstwa generują coraz większe zyski, ale muszą również minimalizować koszty. Właśnie dlatego decydują się na współpracę z firmą sprzątającą, która wykonuje swoje usługi zgodnie z wytyczonym harmonogramem. Czy względy finansowe, to jedyny czynnik, jaki przemawia za współpracą z firmami sprzątającymi? Dowiedz się już teraz.

Minimalizacja kosztów

Rzeczywiście, trzeba przyznać, że zatrudnienie sprzątaczki na etat może generować znacznie większe koszty prowadzenia biura. Okazuje się, że tego rodzaju pracownik nie musi przecież wykonywać swoich obowiązków codziennie, a już na pewno nie przez 8 godzin każdego dnia. Zatrudnienie osoby sprzątającej jest po prostu mało opłacalne.

Znacznie lepszą opcją jest współpraca z profesjonalną firmą, która posprząta biuro wedle harmonogramu, a zapłatę otrzymuje tylko za rzeczywiście zrealizowane prace.

Najlepsza jakość usług

Jeśli w firmie zatrudniona została osoba sprzątająca, należy zapewnić jej warunki pracy i cały sprzęt, który wykorzystuje w ramach zawodowych obowiązków. Niestety, przeciętne biuro nie zawsze ma dostęp do profesjonalnych środków czyszczących, zresztą tego rodzaju zakupy wiążą się z dodatkowym wydatkiem.

Lepiej sprawdza się współpraca z firmą sprzątającą, która jest już wyposażone w niezbędny sprzęt i najlepsze środki czyszczące i dezynfekujące, jak Kiehl. To również pracownicy firmy sprzątającej posiadają konieczne uprawnienia, na przykład do pracy na wysokościach, które są niezbędne do mycia okien. Z całym szacunkiem, ale przeciętna sprzątaczka nie posiada konkretnych kwalifikacji, może wykazywać jedynie doświadczenie w realizacji prac porządkowych.

Komfort i wygoda współpracy

Podejmując współpracę z firmą sprzątającą, biuro może liczyć na profesjonalne doradztwo i pomoc. To jedyna opcja, aby zarządzający mogli zająć się rzeczywistą działalnością biznesu, a sprawy poboczne zostaną oddelegowane fachowcom.

Co więcej, należy podkreślić, że to firmy sprzątające mają najlepszą wiedzę w zakresie obowiązków pracodawcy i warunków, jakie ten musi stworzyć zatrudnionym. To one z łatwością określą konieczność realizowanych prac porządkowych i ich częstotliwość.

Dzięki współpracy z firmą sprzątającą zostają zachowane najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy, biuro pozostaje nieskazitelnie czyste. Warto również dodać, że grafik wykonywanych usług z łatwością może zostać ustalony, uwzględniając indywidualne preferencje biura. Coraz częściej firmy sprzątające wykonują swoje usługi na przykład wieczorem, nocą lub wczesnym porankiem, kiedy zatrudnionych nie ma na stanowiskach pracy.

Jeśli prowadzisz firmę, po przeczytaniu tego tekstu powinieneś już wiedzieć, na jaką formę dbania o czystość swojego biura lepiej postawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here