Jak wybrać lampę wiszącą do salonu?

0
657
Jak wybrać lampę wiszącą do salonu

Lampa to nieodłączny element każdego pomieszczenia. Pozwala nie tylko na swobodne poruszanie się po nim po zmroku, ale też odpowiada za odpowiednie wyeksponowanie otoczenia. Ozdabia, zarówno za pomocą światła, jak i samym swoim wyglądem, zwłaszcza, kiedy jest dobrze dopasowana do całego otoczenia. W takim razie jaką należy wybrać?

Lampa wisząca – przede wszystkim odpowiedni rozmiar

Lampy wiszące to w pierwszej kolejności funkcjonalne akcesoria domowe. Ich największą zaletą jest to, że zapewniają doskonałe oświetlenie całego pomieszczenia. Zazwyczaj umieszczamy je na środku, a zatem, aby światło dotarło do każdego zakątka naszego pokoju, musimy wybrać lampę o odpowiedniej wielkości i odpowiedniej liczbie żarówek.

Warto także zwrócić uwagę na to, że każdy żyrandol będzie przyciągał wzrok, znajdując się na środku sufitu. Z tego powodu nie powinien być też za bardzo udekorowany, jeśli nie pasuje to do całego wystroju i wielkości pokoju. Nadmiar ozdób mógłby bowiem sprawdzić, że stanie się on zbyt wyrazisty i zdominuje pomieszczenie – w skrajnych przypadkach nawet w kuriozalny sposób.

Przykładem lampy, która dobrze sprawdzi się w małym salonie, może być niewielki plafon. Nie będzie się on zanadto wyróżniał i przytłaczał pomieszczenia, a zapewni dobrze rozchodzące się we wszystkie strony światło. Z kolei do bardzo dużego pomieszczenia z wysokim sufitem można wybrać lampę o większym rozmiarze i bardziej bogatą. Ciekawym jej przykładem może być chociażby żyrandol Odeon srebrny. Jest wyjątkowym dodatkiem do bogato urządzonego pomieszczenia, które odznacza się wręcz królewskim przepychem.

Nowoczesne elementy do modernistycznego pokoju

Jeśli najbardziej lubisz nowoczesne wyposażenie wnętrz, powinieneś zdecydować się na lampę, która także będzie to odzwierciedlała. W tym przypadku ciekawym rozwiązaniem jest wybór modernistycznego żyrandola, który charakteryzuje się minimalistycznym, geometrycznym designem. Jego ogromną zaletą może być łatwość dopasowania praktycznie do każdego wnętrza, niezależnie od tego, czy jest ono urządzone w minimalnej ilości kolorów, czy bardziej nimi nasycone.

Nowoczesne żyrandole mogą mieć bardzo różnorodne kształty, a także materiały, z jakich zostały wykonane. Coraz większą renomą cieszą się te, w których znajdujemy wyłącznie metalowe elementy, nadające mieszkaniu loftowego wyglądu. Wśród nich można zwrócić uwagę na lampę wiszącą loftową GM, która cechuje się uniwersalnym kształtem i kolorystyką.

Nietypowe kształty i design

Lampy do domu mogą być także elementami wyróżniającymi się i przyciągającymi spojrzenia, jeśli pełnią szczególną funkcję ozdobną. Wówczas z zamysłem można wybrać model, który będzie miał wyjątkowy kształt albo kolorystykę mocno odbiegającą od pozostałych elementów wystroju.

Takim elementem może stać się na przykład ekskluzywna lampa Pandora, która zawiera elementy metalowe i szklany abażur. Charakteryzuje się ciepłym światłem i pięknym, ozdobnym kształtem, który sprawdzi się zarówno jako punktowe światło, jak również w grupie. Dzięki temu pomieszczenie nabierze wyjątkowego klimatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here