Zakup lodówki krok po kroku

0
589
Zakup lodówki krok po kroku

Lodówka – czyli podstawowy element wyposażenia każdej kuchni – to inwestycja na kilka lat. Urządzenie to powinno być wytrzymałe, sprawne oraz dostosowane do ilości użytkujących je osób. Ważne jest, by lodówka była odpowiednio przestronna, wyposażona w specjalne przegrody, a także by spełniała inne funkcje, których domownicy będą oczekiwać po tym sprzęcie. Poniżej skupiamy się na zakupie lodówki dedykowanej do użytku w gospodarstwie domowym – podpowiadamy o jakich kwestiach warto pamiętać oraz na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie przeglądania sklepowych ofert. 

Lodówka i jej zakup – najważniejsze zasady i porady 

Przeglądając dostępne lodówki zawsze należy mieć na uwadze prostą sprawę – czy będzie ona zaspokajać potrzeby Twoje oraz Twoich domowników, a także czy będzie pasować do pomieszczenia i jego aranżacji. Odmienny typ lodówki należy wybrać do kuchni małych rozmiarów, odmienny gdy mowa o kuchni typu studio. Ponadto rozmiar i konstrukcja lodówki zależy od ilości domowników, czyli – od ilości pożywienia, które będzie w niej przechowywane. 

Podstawowy podział obejmuje urządzenia jednodrzwiowe i dwudrzwiowe. Pierwsze z nich są wybierane przez osoby o mniejszym zapotrzebowaniu na przestrzeń i żywność. Single, pary oraz rodziny typu 2+1 mogą pozwolić sobie na zakup takiej właśnie lodówki. Dla większych rodzin polecamy lodówki typu side by side, czyli wyposażone w dwa skrzydła drzwiowe otwierane na oścież. Obecnie, lodówki takie są najchętniej wybieranymi urządzenia, a ich pojemność może dochodzić nawet do ponad 600 litrów. 

Lodówka i jej nietypowe użytkowanie – ergonomia, funkcjonalność, wygoda 

Lodówka powinna być zorganizowana w sposób ułatwiający jej użytkowanie, a także powinna posiadać dodatkowe funkcje, które uczynią ją jeszcze bardziej przydatną. Podstawową sprawą jest obecność przynajmniej kilku szklanych blatów oraz półek bocznych, a także pojemników na warzywa oraz jedno- lub dwukomorowej zamrażarki. 

Dodatkowe opcje – takie jak możliwość filtrowania wody, tworzenia lodu lub jego kruszenia (i bezpośredniego aplikowania do szklanki) to również pomocne funkcje. Niektóre lodówki posiadają specjalne przegrody i/lub programy pracy, dedykowane do chłodzenia alkoholu lub innych wybranych grup produktów spożywczych. 

Nie można też zapomnieć o podstawowej sprawie, czyli klasie energetycznej. Poszczególne urządzenia będą zużywać odmienną porcję energii w trakcie pracy. Im wyższa jest ich klasa energooszczędna, tym mniejsze wydatki będą wiązać się z ich użytkowaniem. Do małych gospodarstw domowych oraz dla osób pragnących zaoszczędzić na opłatach, polecamy wybór lodówki o klasie A+. 

Lodówek takich polecamy szukać w ofercie MPM, sklepu online pod linkiem: https://sklep.mpm.pl/pl/46-lodowki. Znajdziesz w niej także bardziej zaawansowane urządzenia, pracujące w klasie A++, maksymalnie energooszczędne oraz przyjazne środowisku.

Dodatkowym rozwiązaniem może być wybór urządzenia posiadającego tryb dedykowany na okres wakacji. Lodówki z takim systemem pracy nie musisz odłączać od prądu, gdy planujesz wyjazd na kilka dni (lub nawet tygodni). Wystarczy włączyć odpowiedni program, a całe urządzenie przestawi się na energooszczędne działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here