Berlin Boombox – nowoczesne brzmienie i oldschoolowy kształt

0
1980
Berlin Boombox

Na pewno wielu z Was pamięta oldschoolowe, wielkie magnetofony – nieodłączny atrybut czarnoskórych raperów w latach ’70 i ’80. Tego rodzaju sprzęt jest już praktycznie nieosiągalny, ale sentyment i nostalgia zostały. Zresztą… Dziś i tak wszyscy słuchają muzyki z urządzeń mobilnych: mp3 playerów, smartfonów, lub tabletów. To skłoniło właśnie Axela Pfaendera do zaprojektowania wyjątkowego i pomysłowego nagłośnienia dedykowanego tym urządzeniom. Tak powstał Berlin Boombox.

Axel Pfaender stwierdził, że warto zaoferować ludziom nieszablonowe nagłośnienie z charakterem. Projektując Berlin Boombox odwołał się właśnie do klasycznych kształtów starych magnetofonów. Materiałem jednak z którego składa się urządzenie jest… tektura! Rozwiązanie to na pewno ucieszy ekologów, ponieważ obudowa Berlin Boomboxa to wysokiej jakości tektura falista w pełni nadająca się do recyklingu.

Wyraziste wzornictwo graficzne sprawia, że projekt Pfaendera przykuwa wzrok i frapuje ludzi znajdujących się wokół niego. Nie dzieje się tak jednak tylko i wyłącznie za sprawą jego wyglądu. Tekturowy i klasyczny kształt posiada wszak nowoczesne brzmienie, które potrafi zadowolić najbardziej wymagających melomanów.

Najwyższą technologię dźwięku zapewnia wzmacniacz i głosniki, które specjalnie na potrzeby urządzenia zaprojektowała niemiecka firma MIVOC Pro. Zresztą – nie mogło być inaczej, ponieważ Axel Pfaender sam także jest DJ-em, więc jego wymagania wobec jakości brzmienia były bardzo wysokie. W ten oto sposób klasyka kształtów spotkała się z nowoczesnością brzmienia.

Urządzenie współpracuje z każdym smartfonem i odtwarzaczem mp3, ponieważ łączy się klasycznym słuchawkowym gniazdkiem jack. Można więc podłączyć laptop, komputer, tablet, konsolę do gier, gramofon lub nawet stary model Gameboya. Warto też wspomnieć, że urządzenie jest bardzo wydajne: 3 baterie AAA pozwalają na około 200 godzin muzyki. Montaż urządzenia natomiast jest niezwykle prosty i nie wymaga użycia kleju, ani żadnych dodatkowych narzędzi.

Projekt Berlin Boombox zadebiutował w 2012 r. w serwisie Kickstarter i udało mu się zebrać 20000 $, ale co najważniejsze – spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem, zarówno wśród miłośników serwisu, ale też w świecie ludzi zawodowo lub amatorsko związanych z muzyką. To skłoniło projektanta do rozwoju tego projektu, oferując każdemu oryginalne i niekonwencjonalne nagłośnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here