Włączniki światła stanowią stały element wyposażenia każdego pomieszczenia mieszkalnego. Bez nich nie da się sterować oświetleniem i wygodnie funkcjonować w domowych czterech ścianach.
Choć wciąż największą popularnością cieszą się rozwiązania standardowe, czyli włączniki przyciskowe, to na rynku można znaleźć inne modele, w tym choćby nowoczesne panele dotykowe. Czym się wyróżniają i czy warto zastąpić nimi tradycyjne włączniki? O tym opowiemy poniżej.
Panele dotykowe – czym są i jak działają?
Panele dotykowe to nic innego, jak włączniki światła, w których zamiast zwykłych przycisków, zastosowano jednolitą taflę hartowanego szkła. Pod nią, w puszce kryją się wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego działania włącznika dotykowego. Do uruchomienia światła w ich przypadku wystarczy tylko jednokrotne dotknięcie gładkiej powierzchni panelu.
Włączniki szklane, które można znaleźć choćby na stronie: https://gajwer.pl, pozwalają na sterowanie jednym lub większą ilością obwodów elektrycznych, w zależności od wybranego modelu. Pod tym względem nie różnią się znacząco od standardowych rozwiązań.
Co zatem wyróżnia dotykowe włączniki szklane?
Wysoka funkcjonalność
Podstawową korzyścią jest oczywiście funkcjonalność tego typu produktów. W jednym miejscu (w ramach estetycznego panelu) udaje się bowiem umieścić sterowanie wieloma lampami, znajdującymi się w pomieszczeniu.
Włączniki szklane pozwalają też na sterowanie zdalne. Wiele modeli współpracuje bowiem z dedykowanymi pilotami oraz wygodnymi aplikacjami, instalowanymi na urządzeniach mobilnych. W ten sposób kontroluje się nie tylko uruchamianie lub wyłączanie lamp, ale też inne parametry, jak choćby natężenie światła.
Design dla każdego wnętrza
Choć najczęściej panele dotykowe do sterowania oświetleniem łączy się przede wszystkim ze stylem nowoczesnym, to spore zróżnicowanie wielkości i kolorystyki sprawia, że bez trudu sprawdzają się niemal w każdej, popularnej obecnie aranżacji.
Ciekawie dopełniają przestrzenie w nurtach klasycznych, skandynawskich i minimalistycznych. Niektóre modele wpisują się jednak nawet w bardziej dekoracyjne rozwiązania, na przykład w stylu art déco.
Dzięki temu włączniki szklane stają się produktem uniwersalnym, który nie tylko zapewnia wygodę korzystania z domowych pomieszczeń, ale też staje się piękną dekoracją i uzupełnieniem aranżacji.
Prostota montażu – brak dodatkowych kosztów
Wiele osób obawia się, że wymiana domowych włączników na panele szklane wiąże się z wysokimi kosztami. Nic z tych rzeczy. Nowoczesne modele ze szkła hartowanego można nawet zamontować samodzielnie. Nie wymaga to specjalistycznej wiedzy oraz wzywania fachowców. Bez trudu mieszczą się w standardowych puszkach elektrycznych. Nie wymagają również modernizacji całej instalacji elektrycznej.
Wystarczy tylko zamienić typ włącznika, by cieszyć się większą funkcjonalnością i pięknym wyglądem domowych wnętrz.
Wysoka trwałość produktu
Panele dotykowe produkuje się ze szkła hartowanego wysokiej jakości. Dzięki temu produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Łatwo też utrzymać go w czystości.
W ten sposób zyskuje się włączniki, które bez trudu utrzymują pełną funkcjonalność oraz piękny wygląd przez naprawdę długi czas.
Nowoczesność w domu – szklane panele dotykowe do sterowania oświetleniem
Dobrze oświetlony dom, to wygodne miejsce do życia. Dobór odpowiednich włączników ma na to wielki wpływ.
Warto zatem rozpatrzyć wymianę standardowych rozwiązań na nowoczesne panele. Może w tym bowiem tkwić sposób na poprawę wyglądu przestrzeni oraz zbudowanie systemu o wyższej funkcjonalności, co przełoży się na wzrost komfortu codziennego życia.