Kilka porad przed zakupem lampy do pokoju

0
1402
Kilka porad przed zakupem lampy do pokoju

Przed zakupem lampy do pokoju warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Jedną z nich jest wystrój pomieszczenia. Czy jest to raczej bardziej klasyczne, czy nowoczesne miejsce? Jeśli trudno nam to określić to inspiracją może być przejrzenie dostępnej w sklepach oferty. Poza tym warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w pomieszczeniu są jakieś inne źródła światła (np. lampy stojące), Jeśli tak, to w jakim one są stylu. Ważnym aspektem jest także wielkość pokoju, która będzie decydowała o preferowanej ilości punktów świetlnych. Zakup lampy wiąże się także z podjęciem wyboru, czy ma być to lampa wisząca, czy raczej plafon.

Lampy wiszące

To rodzaj lampy najczęściej wybierany przez kupujących. W sklepach dostępna jest szeroka oferta lamp zwisających. Różnią się designem, kolorem, wielkością, a także ilością i rodzajem żarówek.

Dla wielu decydujący jest design lampy. W ofercie sklepu Mariner Lampy znaleźć można egzemplarze zarówno dla zwolenników minimalizmu, jak i dla osób gustujących w nietuzinkowych rozwiązaniach.

Minimalistom podobają się proste rozwiązania. Celnym zakupem dla takich osób może okazać się zakup żyrandola w stalowej oprawie i wykończonego białym lub czarnym materiałem. Jeśli lampa ma wisieć nad stołem, to warto wybrać dłuższą lampę z kilkoma żarówkami. Jednocześnie skromnym, ale niebagatelnym rozwiązaniem może okazać się zakup lampy, która bardzo eksponuje żarówki. Jej konstrukcja to zazwyczaj jedynie stalowe pręty, w które wkłada się właśnie żarówki. W wybranych egzemplarzach przewidziano możliwość wyginania prętów. Dzięki temu można dowolnie ustawiać kierunek światła.

Niektóre projekty wnętrz stawiają lampy jako zasadniczy element projektu. Lampa powinna robić wrażenie i wywoływać efekt „wow”. Świetnie ku temu nadają się żyrandole o tradycyjnym wzornictwie we współczesnej odsłonie. Przykładem może być lampa z wygiętymi ramionami oraz malutkimi szklanymi kloszami w formie palącej się świeczki. Taki stylizowany na lampę pałacową żyrandol znajdzie swoje miejsce nawet w najbardziej wymagających aranżacjach.

Producenci lamp w swoich kolekcjach uwzględnili również osoby ceniące sobie bliski kontakt z naturą. Godne uwagi są lampy wykonane z drewna o prostych albo fantazyjnych konstrukcjach. Wyjątkowo intrygujące są także żyrandole, w których budowie przewidziano miejsce na rośliny.

Szczególnym typem lamp są lampy dedykowane do pokoi dziecięcych. Wyróżniają się one przede wszystkim kolorystyką. Dziecięce oko ucieszą zarówno lampy stonowane (na przykład biała lampa w pastelowe kropki), jak i te bardziej wymyślne (na przykład przedstawiające postaci ulubionych bohaterów z bajek).

Lampy plafony

Lampy plafony jest to rodzaj oświetlenia, które zazwyczaj przylega do sufitu lub znajduje się w niewielkiej od niego odległości. Plafony cieszą się największym powodzeniem w niższych pomieszczeniach, jednak zamontowane w wysokich pokojach również potrafią wyglądać efektownie.

Widoczny efekt aranżacyjny można uzyskać na przykład poprzez zakup plafonu o znacznej szerokości (np. o średnicy 70 cm) i klasycznej budowie. Klasyczna budowa plafonu może sprowadzać się do tego, że lampa wykonana jest z chromowanej stali, materiałowego abażuru oraz szkła zasłaniającego źródło światła. Tego typu plafon zarówno świetnie doświetla pomieszczenie, jak i stwarza w nim przytulny nastrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here