Prezenty na Święta – dla każdego coś miłego

0
1592
Prezenty na Święta

W tym tygodniu proponowaliśmy już Wam prezenty na Święta, skupiając się na osobach, które urządzają swoje nowe mieszkanie, lub też są rodzicami małych dzieci. W drugiej części naszego poradnika chcemy przedstawić Wam prezenty, którymi możecie obdarować miłośników kawy i herbaty, jak też obrusy i podkładki stołowe, które niewątpliwie umilą posiłek obdarowanym.

Podarunki dla miłośników kawy i herbaty

Dla niektórych spożywanie herbaty lub kawy jest rytuałem, który musi być celebrowany z dużym namaszczeniem. Jeśli przyjrzymy się kulturze picia herbaty w Japonii lub bliższej nam kulturowo Wielkiej Brytanii, jak też podejściu Włochów do porannego espresso, możemy zobaczyć, że spożywanie ulubionych napojów to istotny element dnia.
Każdy z nas zna osoby, które także cenią sobie smak kawy i aromat dobrej herbaty. Na pewno też mamy kogoś takiego wśród swoich bliskich. Warto więc planując prezenty na Święta, pomyśleć o nich, by obdarować ich czymś, co pozwoli na czerpanie jeszcze większej przyjemności ze swoich kawowo-herbacianych zwyczajów.

Piękna dekoracyjna porcelana, taka jak House of Rym, pozwala wyzwolić ze smaku kawy lub herbaty to co najlepsze. W połączeniu z doznaniami estetycznymi, jakie zapewnia barwne i niebanalne wzornictwo, umili to codzienny rytuał. Do produkcji używana najwyższej jakości porcelany z Limoges.

Pomysłowy i niebanalny design posiada także porcelana, którą projektuje Manufaktura Porcelany. Kubki, które do złudzenia przypominają typowe papierowe kubki wymięte i wgniecione, to świetny pomysł na prezent dla tych, którzy lubią niekonwencjonalne naczynia i cenią pomysłowość.

Na stronie Designersko.pl można znaleźć dużo interesujących akcesoriów do kuchni, które ucieszą miłośników kawy i herbaty, ale szczególnie interesujący wydaje się kubek JOCO. Oprócz swojego designu, warty jest uwagi też dlatego, że to interesująca alternatywa dla papierowych kubków, o czym pisaliśmy już na blogu. To świetna propozycja na prezent dla zapracowanych kawoszy, którzy nieraz piją kawę w biegu, a nieobojętna im jest troska o środowisko.

Obrusy i podkładki stołowe jako prezent

Jak wiadomo – nie samą herbatą i kawą żyje człowiek. Aby umilić spożywanie posiłków, możemy zaproponować ciekawe obrusy i podkładki stołowe, które rewelacyjnie sprawdzą się jako świąteczny prezent.

Pink Pug Design powodowane nostalgią za dawnymi nośnikami danych, zaprojektowało wyjątkowe podkładki w kształtach takich jak kaseta, szpula, dyskietka i klisza. Podkładki dostępne są w dwóch wersjach: miękkiego filcu i plexi. Swoim stylem vintage wniosą (paradoksalnie!) sporo nowoczesności przy stole.

Niekonwencjonalne podkładki z nadrukiem słomy lub siana ma w swojej ofercie także Hayka. Realistyczny nadruk ożywi posiłek i sprawi, że poczujemy się bliżej natury. Na podobne wrażenie pozwolą także filcowe podkładki Roses, zaprojektowane przez Boogie Design.

Osoby lubiące bogaty design graficzny ucieszą obrusy Messy, które (jak sama nazwa wskazuje) posiadają bałagan wyszyty muliną na bawełnie. Przewrócone filiżanki i porozrzucane sztućce? Dlaczego nie. Projekt AZE Design ucieszy miłośników niebanalnego wzornictwa, otwartych na nietuzinkowe pomysły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here